w
googluj

Backdrops 4.1.4


ico
Backdrops to aplikacja służąca do przeglądania, zapisywania i ustawiania tapet w urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android. Robi wrażenie wykonaniem, a z kolei jej unikalną cechą pod względem treści jest to, że zawiera setki tapet zaprojektowanych specjalnie przez zespół producenta. Tapety są w sporej mierze abstrakcyjne, kolorowe, wyraziste - zupełnie w stylistyce Material Design, choć dodajmy, że w aplikacji odnajdziemy też fotografie.

Material Design to nie tylko specyficzny koloryt interfejsu. Program wyposażony jest w efektowne animacje przejść między kolejnymi ekranami, co sprawia przyjemne, bo dynamiczne wrażenie. Ale Material Design to również znaczny postęp w dziedzinie funkcjonalności, a nawet można powiedzieć, że to już jego apogeum. Nie mówimy tego bez powodu - Backdrops skonstruowano wedle wszystkich wytycznych Material Design i najlepszych wzorów UX (ang. User Experience). Oznacza to w tym konkretnym wypadku, że ekran główny składa się z zakładek: Kategorii, Premium, Eksploracji, Społeczności i Ulubionych. Przemieszczamy się między nimi gestami w lewo/prawo. Wśród kategorii znajdziemy m.in. tapety geometryczne, minimalistyczne, wzorzyste, abstrakcyjne. Zakładka Premium zawiera kolekcje specjalnych tapet, lecz skierowana jest akurat do użytkowników płatnej wersji aplikacji. Natomiast ze swobodnym przeszukiwaniem tapet związane są kolejne 2 zakładki. Daną tapetę można szybko oznaczyć jako ulubioną, bo dedykowana ikona serca znajduje się zawsze przy każdej miniaturce. Potem wszystkie ulubione obejrzymy w ostatniej z zakładek. Po tapnięciu w daną tapetę przejdziemy do ekranu szczegółów i otrzymamy dodatkowo możliwość np. ustawienia tapety na pulpicie. Cała obsługa jest zatem prosta, łatwa, intuicyjna i błyskawiczna - o to w końcu chodzi z Material Design!

Bezpośrednio z płatną wersją aplikacji związane są nie tylko dodatkowe paczki tapet, ale i funkcja pozwalająca zapisywać tapety w pamięci urządzenia z poziomu zakładki Eksploracji. Z programu korzystać można jednak za darmo i bez rejestracji. Założenie konta poprzez podanie adresu e-mail jest tylko opcjonalne, ale pozwoli na wczytywanie własnych materiałów do serwisu, jako że Backdrops to również serwis społecznościowy (i stąd obecność zakładki Społeczności). Jeśli już tak mocno dotknęliśmy tematu nowoczesnego designu, to dodajmy jeszcze, że wczytywaniu plików do serwisu służy FAB (od ang. Floating Action Button) - kolejny typowy komponent Material Design; przycisk znajdujący się zwykle w prawym dolnym rogu interfejsu.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro usuwa reklamy i odblokowuje dodatkowe funkcje, a kosztuje 9,47 zł. Z programu korzystać można bez zakładania konta; tylko zarejestrowani użytkownicy mogą jednak przesyłać do serwisu swoje własne prace.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
BackdropsBackdrops dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Backdrops