w
googluj

Block This! 1.3


ico
Block This! jest to aplikacja, dzięki której zablokujemy wyświetlanie reklam - banerów, ale również większości reklam audio/video, a także zminimalizujemy ryzyko kontaktu z malware'em, czyli złośliwym oprogramowaniem (tu: w postaci skryptów), jak i potencjalnie niebezpiecznymi domenami. Program ma jednocześnie zredukować nasze zużycie danych, ponieważ anuluje już same żądania wyświetlania reklam itp. Nie potrzebuje dostępu do roota (uprawnień administratora) i jest bardzo łatwy w użyciu: wystarczy nacisnąć jeden przycisk w interfejsie, by włączyć/wyłączyć usługę.

Program teoretycznie tworzy wirtualną sieć prywatną (VPN). W związku z tym po jego uruchomieniu otrzymamy systemowe ostrzeżenie o tym, że aplikacja będzie przechwytywała cały ruch sieciowy. W rzeczywistości jednak Block This! działa inaczej. Producent mówi, że dane nie przechodzą (nie są tunelowane) przez jego zdalne serwery; jego program jedynie instruuje urządzenie nt. żądań związanych z reklamami, spamem i malwarem. (Szczegóły na stronie w Google Play).

Konkretny potencjał tej aplikacji, z którego będziemy korzystać, uzależniono od posiadanej wersji. Dostępna jest bowiem w wersji darmowej i płatnej, przy czym wszystkie funkcje płatne można przetestować bezpłatnie przez 30 dni. Różnice? W edycji podstawowej blokowane są reklamy, a także pliki cookie odpowiedzialne za śledzenie użytkownika. Natomiast edycja pełna oferuje do tego m.in. funkcję automatycznego uruchamiania usługi wraz z uruchomieniem systemu czy ochronę przed malware'em w postaci blokowania wejść na zainfekowane strony.

Pytanie: czy program naprawdę działa? Mamy mieszane uczucia. Z przyczyn czysto technicznych nie działa na wszystkich urządzeniach (szczegóły w dedykowanej sekcji), za co go nie obwiniamy. Jednakże nie działa też we wszystkich przeglądarkach. Przykładowo, nie blokuje reklam w Operze Mini, za to w Firefoxie - już tak.

Ograniczenia!
Program, z uwagi na błąd w systemie Android, nie działa na niektórych urządzeniach z serii Samsung Galaxy (dotyczy to wersji systemu: 4.4.0, 4.4.1, 4.4.2 oraz 5.0). Wersja podstawowa ma ograniczone funkcje, a wersja pełna (Premium) kosztuje 9,99 na miesiąc (można ją bezpłatnie przetestować przez 30 dni).

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Block This!Block This! dla Android
2016-03-10

Ilość pobrań: 475 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (1)
Block This!
avatararrow
~Kuba | 2016.04.13 21:44
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepsza apka na te chore reklamy w internecie, działa wyśmienicie i blokuje wszystkie śmieci. Polecam 10/10!!!!! :-)
Block This!