w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 218
Wszystkich postów: 904228
Wszystkich tematów: 127479

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6472 dni
pl

G DATA SECURE CHAT 1.0.2.3.f1514c48


ico
G DATA SECURE CHAT jest to komunikator, który umożliwia zaszyfrowanie przesyłanych wiadomości. Wydany został na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jest zupełnie darmowy. Pochodzi od producenta oprogramowania antywirusowego z Niemiec. Pod względem podstawowym oferuje to samo, co inne tradycyjne aplikacji obsługujące chat i SMS. Za jego pośrednictwem skorzystamy więc z dobrze znanego, wykonanego wedle standardów interfejsu, a w ramach załącznika wyślemy zdjęcie z galerii (bądź wykonane od ręki), plik wideo czy dźwiękowy, tudzież dane kontaktowe. Nie będziemy mieć z jego obsługą najmniejszych problemów. Nowość stanowi jednak szyfrowanie. Jak się z niego korzysta?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że w tym celu program musi być zainstalowany na urządzeniach zainteresowanych osób. Oczywiście, jeśli zależy nam na poufnej konwersacji tylko z jedną (a to minimum), już samo to wystarczy, aby poważnie zainteresować się tym komunikatorem. Zacznijmy jednak od pierwszego uruchomienia: otrzymujemy wtedy propozycję zarejestrowania się za pomocą numeru telefonu. Można odmówić, ale w grę wchodzi zakres potencjału aplikacji - trzeba się zgodzić, jeżeli chcemy posiadać funkcję "wiadomości SuperChat", polegającą na ich wysyłaniu poprzez internet, czyli za darmo.

Po znalezieniu się we właściwym interfejsie, program daje możliwość skopiowania wiadomości SMS z domyślnej bazy danych znajdującej się w telefonie do własnej, szyfrowanej. Komunikator wczytuje też książkę adresową, więc mamy ją na miejscu; przesuwając ekran główny, tj. ekran rozmów, na bok. Proponuje przy tym ustawienie go jako domyślnego do obsługi SMS-ów. To część z zafundowanych nam udogodnień.

Przechodząc już jednak do szyfrowania: w zwykłym trybie wysyłamy SMS-a niezaszyfrowanego. W pasku narzędziowym widnieje wtedy ikona otwartej kłódki. Jeżeli ją dotkniemy, rozpoczniemy tzw. bezpieczną sesję, a do naszego kontaktu zostanie wysłane stosowne żądanie. Wynika to z tego, o czym już wspomnieliśmy, a mianowicie: program posiadać musi zarówno nadawca wiadomości, jak i jej odbiorca. Hasła potrzebne do odczytania zaszyfrowanej wiadomości znajdować się bowiem będą w ich (naszych) telefonach. Tylko zainteresowani będą w stanie je odczytać (mamy tu do czynienia z rozwiązaniem end-to-end; kod źródłowy programu jest zresztą otwarty; przejrzystość tego typu znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo). Ciekawym rozwiązaniem jest auto-destrukcja danych: po ustalonym przez nas czasie, wiadomość ma być kompletnie zniszczona.

Z poziomu ekranu wątku (rozmowy z danym kontaktem), jednym tapnięciem można przejść do aplikacji odpowiedzialnej za wykonanie bezpośredniego połączenia telefonicznego. Ponadto podręczne menu daje opcje zablokowania tego kontaktu, ukrycia korespondencji czy wysłania zaproszenia do zainstalowania omawianego komunikatora. (Wiadomość domyślna jest po angielsku, więc trzeba ją nieco zmodyfikować). Jeśli chodzi o niektóre funkcjonalności, wymagają posiadania w systemie innej aplikacji producenta - G DATA Internet Security. Na koniec dodajmy, że program oferuje dość sporo funkcji personalizujących. A podsumowując: jeśli tylko zależy nam na szyfrowanej komunikacji z co najmniej jedną osobą, powinniśmy być z aplikacji zadowoleni. W innych wypadkach zresztą też, choć bogata konkurencja oferuje o wiele więcej funkcji. Sam w sobie jest to jednak świetny program.

Ograniczenia!
Rejestracja, poprzez podanie numeru telefonu, jest wymagana, aby do komunikacji z innymi użytkownikami móc używać transmisji danych.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
G DATA SECURE CHATG DATA SECURE CHAT dla Android
2015-10-14

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
G DATA SECURE CHAT