w
googluj
pl

VideoKuchnia.pl 1.0.0


ico
VideoKuchnia.pl jest to portal internetowy zawierający przepisy kulinarne w formie tekstowo-filmowej. Jego producent przygotował aplikację dedykowaną dla systemu operacyjnego Android, której się teraz przyjrzymy.

Ekran główny udostępnia nam najnowsze przepisy, tak samo jak wersja WWW. Każdy przepis okraszono ładnym zdjęciem, oceną trudności sporządzenia, a także przynależnością do kategorii. Kategorie są zaś następujące: desery, obiady, przekąski, zupy, przystawki, śniadania, sałatki, ciasta, sosy, napoje, lunche, dodatki. Istnieje możliwość wyświetlenia przepisów wyłącznie z wybranej kategorii. Po przejściu do strony szczegółów wybranego przepisu, dostępne jest odtworzenie filmu opisującego przepis (jego źródło to YouTube, więc jest ogólnodostępny), krótkie tekstowe wprowadzenie oraz lista składników, jak i sposób przygotowania; też w formie tekstu, choć ma to pewną super-właściwość, o której powiemy na koniec.

Już po pierwszym uruchomieniu aplikacji mobilnej można odnieść wrażenie, że ma się do czynienia z idealnym odbiciem serwisu internetowego. Prostota, przejrzystość, czytelność - zalety można by wymieniać dalej. Pod względem interfejsu lepiej wyjść nie mogło. Inaczej przedstawia się jednak kwestia funkcjonalności. W trakcie testowania mieliśmy poważny problem z... odtwarzaniem filmów. Odtwarzany był tylko dźwięk, ekran zaś był czarny. To trochę dziwne, zważywszy na fakt, że filmy mają tu być swego rodzaju "daniem głównym"; to w końcu do nich odnosi nazwa programu. Można się jednak bez filmów zupełnie obejść, gdyż i tak dysponujemy listą składników i kolejnych kroków w formie tekstowej.

Tak czy inaczej, jesteśmy przekonani, że problem z wbudowanym odtwarzaczem zostanie naprawiony w przyszłych wersjach, bo byłby dla producenta zbyt kompromitujący. Zatem gdy ten program zainstalujecie, całkiem możliwe, że filmy będzie się już dało odtworzyć. Prócz tego spotkać można błędy edytorskie, ale nie jest to z pewnością wada dyskwalifikująca. Jeżeli będziemy mieć natomiast niejako kłopoty z wczytaniem danych z serwera - tryb online jest naturalnie wymagany - pamiętajmy o stałej procedurze postępowania w tego typu przypadkach: trzeba "zabić" aplikację (usunąć ją z pamięci RAM) albo wyczyścić pamięć podręczną, a w ostateczności dane, w systemowym panelu Informacji o tej aplikacji. (Przy okazji: jeżeli nasza aplikacja Google Play wczytuje dane w nieskończoność, wystarczy ją właśnie "zabić", by po ponownym uruchomieniu od razu wszystko wczytała; robiliśmy to już dziesiątki razy i zawsze skutkowało).

Podsumowując, aplikacja mobilna VideoKuchnia.pl daje łatwą okazję znalezienia ciekawych przepisów, a do tego je czytelnie opisano. Największą zaletą jest to, że można zaznaczać te składniki i te kroki przygotowania, które mamy już za sobą (funkcjonalność ta dostępna jest też w wersji webowej). Choć ma niedoróbki i brak jej np. możliwości dodawania przepisów do ulubionych itp., to i tak jest jedną z najlepszych w kategorii najprostszych. Do czegoś zaawansowanego nie aspiruje, co bynajmniej nie jest wadą. W końcu chodzi tu tylko o przygotowanie jedzenia.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.videokuchnia.pl

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
VideoKuchnia.plVideoKuchnia.pl dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
VideoKuchnia.pl