w
googluj
pl

HolidayCheck


ico
HolidayCheck to jeden z najbardziej znanych portali opiniotwórczych o tematyce podróży. Wedle danych przedstawianych przez jego autorów, serwis odwiedzany jest dziennie przez 150 tys. użytkowników. Jego wersja polska dostępna jest w witrynie HolidayCheck.pl. Główna funkcja serwisu polega na ocenianiu hoteli, przy czym oceny wystawiane są przez społeczność użytkowników. Hoteli, w globalnej bazie danych, jest ćwierć miliona, a opinii użytkowników - ponad 4 miliony. Dodatkowym atutem HolidayCheck jest niewątpliwie to, że korzystać można z jego zasobów na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android - i nie chodzi nam o mobilną wersję witryny internetowej, ale o specjalnie zaprojektowaną aplikację. Jak działa?

Na ekranie startowym możemy wpisać nazwę hotelu albo ogólny cel podróży. Wyniki wyszukiwania, dla lepszej przejrzystości, mogą być ograniczone. W przypadku planowania podróży wybrać można liczbę uczestników czy okres pobytu w hotelu. Natomiast jeśli chodzi o wyszukiwanie hotelu, filtry pozwalają również wybrać odpowiadającą nam kategorię i wyposażenie hotelu, jak i pokoju.

Dostępna jest opcja wyszukiwania "w pobliżu", a więc względem naszej aktualnej lokalizacji. Wyszukiwarka wykorzystuje oczywiście połączenie z internetem, aby pobrać dane z serwera i nam je zaprezentować. Co ciekawe, aplikacja może być jednak też dostępna w trybie offline, o ile zgodzimy się na wcześniejsze pobranie dodatkowych plików (ich rozmiar to 14 MB, a po instalacji - 27 MB). Aplikacja zapyta, czy chcemy je pobrać, gdy pierwszy raz skorzystamy z wyszukiwarki; potem uaktualnić listę hoteli będzie można przez przejście do ustawień. Jeszcze jedno - wyszukiwanie "w pobliżu" nie wymaga włączenia czujnika GPS. Nie wymaga się go też w trybie mapy, gdzie możemy przeglądać rozlokowanie hoteli na płaszczyźnie Map Google, choć włączenie czujnika oczywiście zwiększy precyzję naszej lokalizacji, a więc i obliczanej odległości od wskazanych hoteli.

Jak podsumujemy tę aplikację? Za wsparcie dla trybu offline należą się producentowi szczególne brawa. Aplikacja mogłaby być jednak jeszcze lepsza - korzystanie z niej nie jest bowiem zbyt intuicyjne. Ale zakończmy zaletami: istnieje jednak możliwość założenia konta w serwisie (użyć w tym celu można profilu z Facebooka), można dodawać hotele do ulubionych; dodawać opinie oraz wysyłać zdjęcia hoteli. Działa to w obie strony: przy przeglądaniu hoteli mamy już teraz dostęp do wielu cennych informacji - cennych, bo wynikających z doświadczenia innych użytkowników; takich, jak my.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem holidaycheck.pl

Ograniczenia!
Z programu korzystać można w trybie offline, jeżeli pobierzemy dodatkowe pliki. Istnieje możliwość założenia konta w serwisie, np. przy użyciu danych z Facebooka.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
HolidayCheckHolidayCheck dla Android
2014-08-15

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
HolidayCheck
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 15:36
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zdjęcia użytkowników czasem nie grzeszą rozdzielczością HD, ale uzupełniają lukę w przypadku mniej znanych hoteli.
HolidayCheck