w
googluj
pl

eJanosik 1.3


ico
eJanosik to aplikacja, która jest przewodnikiem turystycznym i przewodnikiem ze zniżkami po Zakopanem, Podhalu i Tatrach. Została wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Oferuje szczegółowe informacje o niemal każdym możliwym obiekcie, a przy tym mapę z funkcją zlokalizowania naszej pozycji.

Program udostępnia nam przede wszystkim wielką ilość danych. Podzielono je na 9 części; dostępnych z ekranu startowego. Przykładowo, oto szczegóły 3 z nich:
• Miejsca - mamy tu dostęp do atrakcji turystycznych, wyciągów narciarskich, wypożyczalni (np. rowerów), punktów dostępu do sieci wi-fi, obiektów sportowych i rekreacyjnych, kościołów, zabytków, muzeów, galerii, kin itd.; po wybraniu danego typu znajdziemy się na ekranie z widokiem na mapę oraz listę obiektów należących do wybranego typu; po wybraniu obiektu możemy przeczytać jego opis i zobaczyć, jak wygląda (zakres informacji jest oczywiście różny),
• Zniżki - tu z kolei mamy bezpośredni dostęp do listy najprzeróżniejszych zniżek (dotyczących restauracji, salonów urody, kin itp.),
• Noclegi - hotele, apartamenty, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, agroturystyka, schroniska i itp.

Kolejne działy obejmują wydarzenia (m.in. artystyczne, sportowe), punkty gastronomiczne (karczmy, pizzerie, kawiarnie), trasy (biegowe, rowerowe, szlaki tatrzańskie.). Do tego w aplikacji mamy zbiór innych przydatnych informacji, związanych z aptekami, bankami i bankomatami, kantorami, taksówkami, komunikacją miejską, parkingami itp. itd. itp. itd... Informacji jest bardzo dużo - od groma!

Aplikacja działa bez połączenia z internetem, ale jeśli będziemy chcieli mieć aktualne i dokładne dane, wówczas nieodzowne będzie nawiązanie połączenia - choćby po to, aby pobrać aktualizację bazy danych. Dostępne są w tym względzie aktualizacje: ekspresowa (która jest zalecana) oraz standardowa (ze zdjęciami). Program wyświetla nam na ekranie datę ostatniej aktualizacji danych. Możliwe jest również pobranie mapy Zakopanego.

Program ma wielki potencjał i jest funkcjonalny. Niestety, jego jedyną wadą jest tylko to, że... baza danych nie daje się zaktualizować; przynajmniej obecnie. Dlatego jeśli jesteśmy nim zainteresowani, to przed użyciem na miejscu, w Zakopanem i okolicach, sprawdźmy możliwości programu w kontekście naszych potrzeb już teraz, w domu. Poza tym: o ile informacje "stałe" (np. o obiektach: ich adresy) mogą być wiarygodne, o tyle inaczej może mieć się sprawa ze zniżkami, które ze swej natury są chwilowe - pamiętajmy o tym.

Ograniczenia!
Możliwe jest pobieranie aktualizacji bazy danych po zainstalowaniu aplikacji. Taka jest jednak tylko teoria, bo obecna wersja programu to uniemożliwia.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
eJanosikeJanosik dla Android
2014-08-06

Ilość pobrań: 329 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
eJanosik