w
googluj
pl

OneDrive 5.33.4


ico
OneDrive to usługa chmury, którą udostępnia firma Microsoft. Dostępna jest m.in. z poziomu przeglądarki internetowej w witrynie OneDrive.com, a także przez dedykowaną aplikację (którą tu opisujemy) na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android; również system Windows dysponuje swoim programem do jej obsługi. Wcześniej znana była pod nazwą SkyDrive. Oferuje 15 GB darmowej przestrzeni. Można na niej przechowywać dowolne treści: zdjęcia, filmy, dokumenty itp. Program umożliwia udostępnianie plików przez zapraszanie osób i inne metody.

W szufladzie nawigacyjnej odnajdziemy 4 główne funkcje aplikacji: przeglądarkę plików z chmurze, funkcję kopii zapasowej z aparatu, niedawno używane dokumenty oraz udostępnione. Automatyczna kopia zapasowa zrobionych zdjęć i filmów przy użyciu urządzenia wymaga aktywowania. Domyślnie przesył możliwy jest tylko przez wi-fi, ale można wybrać opcję przesyłu przez sieć komórkową. Jeśli z kolei chodzi o podstawową funkcję zarządzanie danymi w chmurze, to przeglądać je można w formie listy albo kafelek; sortować na 6 sposobów; zaś co do funkcji: można kasować, zmieniać nazwy, tworzyć nowe katalogi, udostępniać (przez link czy wysłanie pliku) i pobierać te dane do pamięci smartfona/tabletu.

Możemy też oczywiście przesłać do chmury "zdjęcia i filmy" oraz "pliki". Specjalnie rozgraniczamy multimedia od wszystkich plików, gdyż tak też robi aplikacja. Jeżeli będziemy chcieli przesłać jakieś zdjęcie, to nie musimy go wyszukiwać w eksploratorze plików, gdyż program oferuje zbiorczy widok na multimedia, przy czym są one uporządkowane wedle katalogów, w których się oryginalnie znajdują; innymi słowy: przy przesyłaniu zdjęć/filmów mamy widok na katalogi, w których aplikacja je odnalazła. Jeśli natomiast chodzi o ręczny wybór dowolnych plików, to dostęp mamy wyłącznie do pamięci wewnętrznej urządzenia. To szokująca niedogodność, ale to prawda: nie mamy dostępu do zewnętrznej karty pamięci i nic z niej bezpośrednio do OneDrive nie prześlemy.

Uwaga!
Program dostępny jest też dla systemu Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest natomiast pod adresem onedrive.com

Ograniczenia!
Wymagane jest założenie konta. Część funkcji, jak automatyczne przekazywanie zdjęć i filmów za pomocą opcji "kopia zapasowa z aparatu", dostępna jest tylko dla urządzeń z systemem Android 4.0+. Istnieje możliwość nabycia większej przestrzeni dyskowej w chmurze.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (3 głosów)

Strefa Download programu
OneDriveOneDrive dla Android
2019-06-29
przejdź OneDrive dla Windows

Ilość pobrań: 44 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
OneDrive