w
googluj
pl

ZnaneNieznane.pl 2.1


ico
ZnaneNieznane.pl to serwis internetowy poświęcony ciekawym miejscom do zwiedzania. Dzięki niemu możemy zaplanować samotną wędrówkę na łonie natury czy urlop z rodziną. Swoim zasięgiem obejmuje województwa: dolnośląskie, opolskie i śląskie. Rozszerzeniem aplikacji internetowej jest aplikacja mobilna wydana na urządzenia z systemem operacyjnym Android, którą teraz opiszemy.

Program udostępnia nam kilka bardzo ciekawych i przydatnych parametrów wyszukiwania. Określić można, co dokładnie się szuka - atrakcji, wycieczki, wydarzenia, noclegu, restauracji - i w jakim promieniu od naszej aktualnej lokalizacji. W zależności od rodzaju poszukiwań otworzyć się może dostęp do kolejnych filtrów. Przykładowo, jeżeli poszukiwać będziemy atrakcji, wówczas zaznaczyć będzie można tylko te atrakcje, które mają certyfikat jakości serwisu ZnaneNieznane.pl. Z kolei jeśli planujemy wycieczkę, to wybrać możemy, czy chodzi nam o relaks, trekking, kulturę ludową, muzeum/teatr/operę, spotkanie z naturą, uprawianie sportów ekstremalnych itp. Więcej: jest też możliwość wybrania z kim mamy zamiar się udać. Propozycje to: z dziećmi, z przyjaciółmi; firmowe, pary, seniorzy; solowo. Aplikacja oferuje nam równie przydatne filtry w innych typach wyszukiwań, co niewątpliwie jest jej wielką zaletą. Na wszelki wypadek dopowiemy, że można również po prostu wpisać docelowe miasto naszej eskapady.

Po otrzymaniu wyników wyszukiwania mamy dostęp do listy obiektów oraz mapy z naniesionymi obiektami. W zależności od wybranego obiektu mamy możliwość przeczytać jego opis, zobaczyć zdjęcia, poznać dane kontaktowe, godziny otwarcia, ceny biletów, spis obiektów w najbliższej okolicy i lokalizację na mapie. Program jest bardzo funkcjonalny, bo bez przeszkód z jego interfejsu zadzwonimy, napiszemy e-mail czy uruchomimy nawigację prowadzącą do wybranego obiektu; w odpowiedzi na wybraną funkcję zostaniemy przekierowani do zewnętrznej aplikacji (np. w przypadku nawigacji może to być nawigacja w Mapach Google'a). Dostępne są też na stronach obiektów sekcje opinii i ocen użytkowników, ale nie spodziewajmy się, że znajdziemy komentarze odnośnie wszystkich obiektów. Po zarejestrowaniu się w serwisie możemy wziąć czynny udział w budowaniu społeczności przez dzielenie się osobistymi spostrzeżeniami nt. obiektów bezpośrednio na ich stronach w aplikacji. Nie trzeba się jednak rejestrować, aby dodawać obiekty do ulubionych.

Przewodnik turystyczny ZnaneNieznane.pl jest świetny. Ma kilka niewielkich wad, np. trochę topornie działa szuflada nawigacyjna, ale nie są one aż tak istotne, by ocena była inna, niż wspomniana: to na serio świetna aplikacja. Ma całkiem sporą bazę danych, bo już ponad 5 tysięcy obiektów, jest funkcjonalna, rozwojowa i co najważniejsze - potrafi zainspirować już teraz!

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem znanenieznane.pl

Ograniczenia!
Możliwe jest zarejestrowanie się w serwisie; można dzięki temu oceniać obiekty.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ZnaneNieznane.plZnaneNieznane.pl dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
ZnaneNieznane.pl
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 15:21
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawe.
ZnaneNieznane.pl