w
googluj
pl

Google Play Music


ico
Google Play Music jest to odtwarzacz muzyki dostępny dla urządzeń przenośnych (smartfonów, tabletów) z zainstalowanym systemem operacyjnym Android. Korporacja Google udostępnia mnóstwo świetnych programów, ale - trzeba to od razu powiedzieć - ich aplikacja muzyczna do nich nie należy. Wynika to przede wszystkim z tego, a być może wyłącznie dlatego, że użytkownicy z Polski nie mają żadnego dostępu do części usług proponowanych przez aplikację. Chodzi o odtwarzanie muzyki online po wykupieniu subskrypcji; coś, z czego zasłynęło Spotify. Spotify jest jednak dostępne w Polsce...

Niemniej w dalszym ciągu traktować można aplikację jako "zwykły" odtwarzacz. Aby z niego korzystać, najpierw należy się zalogować (lub utworzyć konto Google). Szufladka nawigacyjna udostępnia funkcje Listen Now, Moja biblioteka oraz Playlisty. Listen Now to funkcja, w której znajdziemy muzykę na podstawie utworów słuchanych wcześniej. Możemy skorzystać ze "Szczęśliwego trafu" i odtwarzać przypadkowego utwory z naszej bazy. Moja biblioteka to widok na muzykę posegregowaną wedle kategorii: gatunków, wykonawców, albumów, utworów. Z kolei Playlisty podzielone są zasadniczo na trzy części: listę utworów oznaczonych jako te, które nam się spodobały (o ile oznaczyliśmy tak choćby jeden utwór); listę ostatnio dodanych utworów; listę wszystkich playlist.

Belka informacyjno-sterująca utworu znajduje się na dole interfejsu. Po tapnięciu w nią przejdziemy do widoku pełnoekranowego. Prócz klasycznych funkcji (wstrzymywania, pętli, losowego odtwarzania itd.), są też ikony odpowiadające za oznaczenie odgrywanego utworu jako takiego, który nam się podoba albo nie podoba. Powrócimy do pierwotnego widoku po tapnięciu w pasek górny, który udostępnia jednocześnie okienko z informacją o utworów czekających w obecnej kolejce, jak i daje szansę przejście m.in. do widoku utworów wykonawcy czy dodania odtwarzanego utworu do playlisty.

Szokować może brak jakichkolwiek opcji. Nie ma korektora dźwięku. Możliwe jest natomiast sterowanie muzyką z poziomu paska powiadomień Androida, a także z poziomu pulpitu; dostępne widżety to 1x1 (skrót do playlisty) oraz 4x1 (klasyczna belka sterująca, podobna do tych spotykanych w innych odtwarzaczach).

Aplikacja ma na pewno wielki potencjał. To w końcu produkcja Google. Jak już jednak wspomniano, dopóki użytkownicy w Polsce nie będą mogli korzystać z zalet subskrypcji, dopóty Google Play Music będzie tylko zwykłym, niczym tak naprawdę nie wyróżniającym się odtwarzaczem (nie licząc warstwy wizualnej)... Zatem czekamy na dodanie Polski!

Jeśli jednak prostota i elegancja odtwarzacza to dla Ciebie jego najważniejsze cechy, program przypadnie Ci do gustu. Jest dynamiczny.

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji, należy się do niej zalogować przy użyciu konta Google.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Google Play MusicGoogle Play Music dla Android
2014-05-26

Ilość pobrań: 59 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Google Play Music
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 16:12
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Upierdliwie działa w tle nawet wtedy, kiedy wyda się systemowi polecenie zamknięcia wszystkich aplikacji w tle. Nie wiem, jak oni to robią, ale robią. I oczywiście bateria leci.
Google Play Music