w
googluj
pl

Focal 1.0-4aeccf19


ico
Focal to nowoczesny aparat fotograficzny, który ma potencjał na zostanie numerem jeden wśród aplikacji aparatów fotograficznych dostępnych na system Android. Na razie jednak jest w wersji beta; może się zawieszać, a nawet w ogóle nie działać. Mimo to warto mieć już teraz tę aplikację na oku. Dlaczego? Co jest jej największą zaletą? Poniżej opiszemy dostępne funkcje, lecz nie traktujmy ich jako działających zawsze i wszędzie. Jeżeli aplikacja doczeka się wersji stabilnej, będzie to świetny aparat. Jeżeli jego programowanie zatrzyma się na obecnej fazie, lepiej jej nie instalować i o niej zapomnieć. Mimo wszystko wykonano już pewną pracę, np. w sferze projektu, co pozwala nam oczekiwać dobrego zakończenia.

Interfejs jest najlepszy z możliwych, bo (w orientacji pionowej urządzenia) spust migawki znajduje się na dole i... to wszystko, co widzimy na ekranie. Z lewej strony, jak szufladę, wyciągnąć można opcje dotyczące tworzonego zdjęcia. Z góry na dół przeciągnąć można z kolei widok na ostatnio zrobione zdjęcia. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu Focala jest więc pozytywne już teraz, gdyż minimalizm interfejsu w tego typu aplikacji jest po prostu użyteczny; szufladkę z funkcjami można chować gestem, tak samo jest z panelem ostatnich zdjęć. Największe wrażenie robi właśnie ta ostatnia rzecz: przejście do ostatnio wykonanych zdjęć jest natychmiastowy!

Jakie udostępniono funkcje? W trybie zdjęcia mamy funkcje związane z lampą błyskową (w sumie 4), balansem bieli (5), scenerią (11), kolorystyką (6), kompensacją ekspozycji, wzmocnieniem kolorów (3), czułością ISO (7); jest też funkcja HDR, zdjęć seryjnych, samowyzwalacz, jak też są ustawienia ogólne wykonywanych zdjęć. Co ważne, wybrane kategorie możemy przypinać do ekranu. Jeśli chodzi o inne tryby, to wybiera się je gestem: przejeżdżając palcem od spustu migawki do wybranego trybu (dostępne tryby wyskoczą na ekranie, a po puszczeniu ich, znikają). Perspektywy przedstawiają się pięknie: jest możliwość nagrywania filmów; jest obsługa zdjęć panoramicznych i jest nawet funkcja tworzenia zdjęć sferycznych.

Ale jeszcze raz na koniec: miejmy świadomość, że jest to wczesne stadium aplikacji. Można powiedzieć, że wczesna wersja beta, więc jeszcze zostało autorom dużo pracy. Lojalnie nas ostrzegają, że można doświadczać problemów ze stabilnością. I nie ma się co oszukiwać: te problemy są. Liczymy jednak na dobry finał, zwłaszcza że wizualnie prezentuje się dobrze już teraz - to samo dotyczy poziomu spolszczenia.

Uwaga!
Aplikacja jest w wersji beta, a to oznacza, że jej działanie może nie być stabilne.

Ograniczenia!
Dostępna jest wersja płatna, która jest rzadziej aktualizowana. Kosztuje 12,52 zł, ale nie oferuje żadnych nowych funkcji; jest to wsparcie deweloperów.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FocalFocal dla Android
2014-05-29

Ilość pobrań: 59 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Focal