w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 306
Wszystkich postów: 904322
Wszystkich tematów: 127412

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6330 dni

SoundCloud 2018.11.21-release


ico
SoundCloud to słynny muzyczny portal społecznościowy powstały w 2007 roku i dostępny w witrynie SoundCloud.com. Kierowany jest on do artystów, gdyż umożliwia im prezentację swojej twórczości i dyskusję na ten temat. Równolegle SoundCloud jest jednak potężną bazą darmowej i - niejednokrotnie jakościowo bardzo dobrej - muzyki. Jest więc skierowany zarówno do artystów, jak i słuchaczy. Tym pierwszym oferuje łatwe narzędzia promocji, a tym drugim - nieograniczony dostęp do zróżnicowanej gatunkowo muzyki, w tym również (ale nie zawsze) możliwość pobrania utworu na dysk twardy. Wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej adres serwisu, wybrać utwór wedle pożądanego gatunku i dźwięki zaczną już płynąć z głośników! Dodajmy, że SoundCloud wspiera też twórców/słuchaczy podcastów, więc nie musimy być miłośnikami muzyki, aby czerpać przyjemność z kontaktu z serwisem. Ale co najistotniejsze, SoundCloud oferuje dostęp do swojego portalu również przez specjalną aplikację mobilną, wydaną m.in. na urządzenia z systemem operacyjnym Android, którą czas najwyższy opisać!

O ile w wypadku aplikacji internetowej zwykły słuchacz nie jest zmuszany do zarejestrowania się, o tyle inaczej wygląda sprawa w wypadku aplikacji mobilnej. Może to trochę irytujące, ale z drugiej strony producent umożliwił "rejestrację przez logowanie", czyli założenie konta w SoundCloud poprzez wykorzystanie profilu Google+ lub Facebooka (można też założyć konto przez podanie adresu e-mail). Po zalogowaniu się, następnym krokiem jest zaznaczenie ulubionych kategorii muzyki i podcastów. Możemy od razu zaznaczać całe kategorie albo przejść do ich zawartości i wybrać poszczególnych twórców, aczkolwiek wybór na tym etapie ograniczony jest do tych najpopularniejszych. Po przejściu do właściwego interfejsu możliwe będzie już to, co najlepsze: m.in. tworzenie playlist utworów; oznaczanie utworów jako takich, które przypadły nam do gustu; śledzenie aktywności twórców czy innych użytkowników. Dzięki wyszukiwarce odnaleźć można gotowe playlisty wedle określonych tagów, szukać twórców i użytkowników. Można też ręcznie przeszukiwać zasoby SoundCloud przez eksplorowanie gatunków.

Jeżeli jeszcze nie korzystaliśmy z SoundCloud, to zaskoczyć mogą nas niektóre funkcje. Przykładowo, można dodawać komentarze do danych momentów kompozycji. Sama kompozycja nie jest z kolei przedstawiana w formie sztywnego paska, ale jako fala; to zresztą jeden ze znaków rozpoznawczych serwisu. Aplikacja mobilna SoundCloud ma pewne mniejsze niedoskonałości, np. nie da się edytować profilu (można to robić tylko przez aplikację internetową), i większe - nie da się pobierać utworów. Jednak, mimo wszystko, wykonanie interfejsu aplikacji, jego przejrzystość i liczba funkcji pozwalają ocenić ją bardzo wysoko.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem soundcloud.com

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji, konieczne jest założenie konta; można to zrobić przez e-mail, Google+ lub Facebooka. Możliwe jest wykupienie subskrypcji, która zwiększa możliwości np. ogólnego uploadu muzyki (konto darmowe pozwala na upload 2h nagrań).

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SoundCloudSoundCloud dla Android
2018-11-22

Ilość pobrań: 31 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SoundCloud