w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 302
Wszystkich postów: 904321
Wszystkich tematów: 127412

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6329 dni

PicPac 1.53


ico
PicPac to aplikacja dostępna na smartfony i tablety z Androidem, która umożliwia tworzenie filmów na podstawie zdjęć. Filmy te polegają więc na tym, że są złożone z klatek bardzo odlegle rozłożonych w czasie. Filmy te nie są tak płynne, jak typowe filmy czy programy telewizyjne. Nie o to tu chodzi. Jakie są więc możliwości? Można wymyślić scenariusz - biorąc pod uwagę społeczność skupioną wokół PicPaca, często wykorzystywane w rolach aktorów są lalki - ustawić częstotliwość pojawiania się kolejnych zdjęć, a do tego nawet podłożyć głos czy dodać dowolną muzykę. Sami o wszystkim decydujemy i nic nas nie ogranicza. Pamiętacie czechosłowacki (potem czeski) serial "Sąsiedzi"? No właśnie! Teraz każdy może zrobić coś podobnego!

Opiszmy aplikację bardziej szczegółowo. Pasek akcji programu umiejscowiony jest na dole ekranu i udostępnia nam w sumie 5 funkcji. "Introduction" - zobaczymy tu wprowadzający pokaz slajdów, dzięki któremu zaznajomimy się z potencjałem PicPaca. "Community" - PicPac, jak już zdążono wspomnieć, to nie tylko aplikacja mobilna, ale też serwis społecznościowy dostępny w witrynie PicPac.tv; jeszcze przed instalacją tej aplikacji możemy zapoznać się z możliwościami programu przechodząc do wspomnianej strony internetowej i oglądając przesłane przez użytkowników PicPaca filmy; jeśli zaś chodzi o tę sekcję w interfejsie aplikacji, to mamy w niej oczywiście skrótowy dostęp do tychże filmów; aby je obejrzeć musimy mieć jednak w urządzeniu mobilnym zainstalowany YouTube.

"Create a project" to naturalnie centralna funkcja aplikacji - funkcja tworzenia nowego, własnego projektu. Dostępne są 4 główne tryby tworzenia projektu; pierwszy polega na wyodrębnieniu obrazów z filmów, które mamy w pamięci urządzenia; drugi polega na wykorzystaniu aparatu/kamery i tworzeniu zdjęć w czasie rzeczywistym, przy czym PicPac daje nam do dyspozycji swój własny program fotograficzny (nie zostajemy więc przekierowani np. do domyślnej w Androidzie aplikacji Aparatu); trzeci tryb tworzenia projektu polega na wyborze zdjęć z pamięci urządzenia; czwarty z kolei sposób jest podobny, tylko że wykorzystywane są zdjęcia z serwisu Instagram.

Swoje projekty zobaczymy w kolejnym dziale, "Your projects", zaś na końcu mamy "Settings" - dostępnych ustawień jest jednak niewiele; najważniejsze jest to, że możemy poznać dokładne różnice między wersją darmową a płatną PicPaca. Najistotniejsza różnica to jakość filmów, jakie możemy utworzyć. Wersja darmowa pozwala na jakość 360p, a wersja płatna nawet na filmy jakości 1080p.

Ograniczenia!
Sekcja społecznościowa aplikacji wymaga dostępu do internetu, a odtwarzanie filmów innych użytkowników wymaga posiadania w swoim urządzeniu aplikacji YouTube. Istnieje możliwość połączenia się z serwisem Instagram. Wersja Pro odblokowuje wszystkie funkcje; kosztuje 5,69 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
PicPacPicPac dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 323 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
PicPac