w
googluj

Handy Scanner 2.1


ico
Handy Scanner jest programem dostępnym na urządzenia przenośne z systemem Android, który może nam posłużyć do tworzenia elektronicznych dokumentów na podstawie dokumentów papierowych dowolnej treści i przeznaczenia (wizytówki, świadectwa, dyplomy, faktury, strony książek itp. itd.). Wygląda to tak, że najpierw przy użyciu Handy Scnannera robimy zdjęcia naszym papierom, następnie określamy przycięcie i odpowiedni filtr, a potem czekamy chwilę na rezultat, tj. przetworzenie zdjęcia dokumentu w dokument, który można potem nawet wysłać jako PDF czy JPEG przez Gmaila czy dowolną inną aplikację, a nawet zastosować synchronizację tych plików z kontami w Dysku Google czy Dropboxie.

Jeśli powyższy opis wydał się nam zbyt ogólnikowy, bo jeszcze z tego typu mobilnego narzędzia nie korzystaliśmy, to poniżej zamieszczamy szczegółowy opis wykonania dokumentu elektronicznego poprzez HandyScannera.

1. Na ekranie głównym, który wyświetlać może wszystkie nasze dokumenty bądź tylko te ulubione, wybieramy ikonę w lewym dolnym rogu, która przedstawia aparat fotograficzny.

2. Przejdziemy wtedy do wewnętrznej aplikacji aparatu HandyScannera (aczkolwiek możliwe jest korzystanie w tym momencie z domyślnej aplikacji aparatu w naszym systemie; odpowiednią opcję znajdziemy w ustawieniach). Dla lepszego rezultatu włączyć można lampę błyskową, kratownicę i poziomicę. Należy zrobić zdjęcie dokumentu po prostu tak, jakbyśmy chcieli ten dokument potem odczytać ze zdjęcia. Przy tej okazji dodajmy, że aplikacja umożliwia tworzenie dokumentów na podstawie posiadanych już zdjęć, wykonanych w przeszłości i poza tą aplikacją; funkcję do tego przeznaczoną mamy na ekranie głównym Handy Scannera.

3. Po zatwierdzeniu zdjęcia musimy go przyciąć, tzn. ustawić rogi dokumentu. W tym więc celu dotykamy rogów i je przesuwamy do odpowiadających nam miejsc. Jak zauważymy, wyświetli się nam powiększenie danego rogu, który przeciągamy, więc można bardzo precyzyjnie ustawić położenie docelowe. Jeśli zaś chcemy na nowo zacząć ustawiać rogi, to wystarczy tapnąć ikonę będącą na środku dolnego paska. Na koniec udanego zaznaczania dotykamy z kolei ikony w prawym dolnym rogu.

4. A teraz wybieramy filtr. Jest ich w sumie 6 (licząc też brak filtra); część sprawdza się przy dokumentach czarno-białych, część przy kolorowych. Możemy się między nimi przełączać, więc łatwo jest porównać efekt ostateczny. Po zaakceptowaniu danego filtra wybieramy ikonę w prawym dolnym rogu.

5. Podajemy nazwę dokumentu i czekamy na jego konwersję. Plik będzie następnie gotowy do przeglądania z poziomu ekranu startowego. Można go dodać do ulubionych przez dotknięcie gwiazdki z lewej strony dokumentu.

Tworzenie dokumentu elektronicznego przy użyciu HandyScannera jest przyjemne i efektywne. Funkcje aparatu są przydatne, a filtry skuteczne. W ustawieniach można doprecyzować niektóre parametry konwertowania dokumentów czy wybrać najwyższą jakość skanowania (domyślnie ustawiona jest średnia) - ale to akurat jedna z funkcji płatnych.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro kosztuje 12,45 zł.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Handy ScannerHandy Scanner dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Handy Scanner