w
googluj

Scene 7.6.1


ico
Scene to aplikacja dostępna m.in. na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Jest to szybka, intuicyjna i dopracowana przeglądarka zdjęć - na pewno jedna z najlepszych na rynku, dlatego prześledźmy jej możliwości.

Po pierwszym uruchomieniu Scene musimy podać imię (lub pseudonim); ta skromna rejestracja wymaga połączenia z internetem. Ekran główny Scene pokazuje nam miniaturki wszystkich obrazów znalezionych w naszych zasobach. W zależności od sposobu prezentacji, miniaturki mogą być wyświetlane np. w kolumnach po 5, ale gestami albo po wyborze opcji z menu można w dowolnej chwili zwiększać/zmniejszać tę liczbę. Maksymalna liczba miniaturek w kolumnie to 11 w trybie wertykalnym urządzenia (smartfona) oraz 13 w trybie horyzontalnym. Zaś minimalna liczba miniaturek to, odpowiednio, 2 i 4. Odświeżanie zawartości odbywa się gestem przeciągnięcia ekranu w dół; zupełnie tak, jak np. w Gmailu.

Tapnięcie w miniaturkę powoduje wyświetlenie obrazu rozciągniętego do szerokości wyświetlacza. Można oczywiście obraz ten dowolnie powiększać. Przechodzenie do sąsiednich zdjęć możliwe jest gestami, co też nie jest zaskoczeniem; i dobrze, gdyż dzięki temu od razu poczujemy się w tej przeglądarce, jak ryba w wodzie. W trakcie przeglądania poszczególnych zdjęć dysponujemy jednocześnie możliwością szybkiego przejścia do ich właściwości (metadanych); możemy również od razu dodać zdjęcie do albumu, oznaczyć je jako ulubione czy usunąć.

Prócz opisanej wyżej sekcji zdjęć (Photos), z szuflady nawigacyjnej mamy możliwość przejścia m.in. do funkcji globalnych: tworzenia albumów zdjęć oraz oznaczania poszczególnych zdjęć jako ulubionych (Albums) czy oglądania zdjęć znajomych, po wprowadzeniu ich identyfikatorów (Friends). W ustawieniach Scene możemy określić, czy ekranem startowym ma być sekcja Photos czy Albums; czy jakieś katalogi zdjęć mają być ukrywane i nieuwzględniane w widokach itp. Co ciekawe, Scene udostępnia nam również skaner kodów QR (Other). Dodajmy wreszcie do tego wszystkiego, że program ma funkcje bezpośredniego przejścia do aplikacji fotograficznej w naszym urządzeniu oraz darmową opcję "prawdziwej" rejestracji, dzięki której będzie można tworzyć np. kopie zapasowe albumów i synchronizować je między urządzeniami.

Ograniczenia!
Wymagana jest podstawowa rejestracja w trybie online; trzeba podać imię lub pseudonim. Po przeprowadzeniu "prawdziwej" rejestracji będziemy mieć z kolei możliwość tworzenia backupu albumów i ich synchronizacji z innymi urządzeniami.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SceneScene dla Android
2018-01-04

Ilość pobrań: 10 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Scene