w
googluj

Omich Player 2.3.2.0


ico
Omich Player to jeden z tych świetnych, ale mało znanych programów, które dostępne są na urządzenia z systemem Android. Problem tego odtwarzacza muzycznego leży w tym, że konkurencja jest po prostu wielka. Nie sposób jej nawet wymienić; to w końcu zaleta Androida: gdzie się nie spojrzy, tam mamy aplikacje stojące na wybornym poziomie. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe aplikacje powstają i muszą powstawać. Co prawda, nie wszystko, co mało znane, musi być dobre, ale Omich Player jest jak najbardziej dobry. Dlaczego?

Zacznijmy od tego, że odtwarzacz wyposażony jest w przeglądarkę naszych plików muzycznych wedle tagów - gatunków, artystów, albumów, piosenek - ale i udostępnia widok wedle katalogów. Program zaprojektowano w oparciu o motyw Holo, ale nie posiada typowego paska akcji - w jego miejsce mamy etykiety kolejnych zasobów. Zakładki te dostępne są w wymienionej przed momentem kolejności, przy czym należy dodać, że jeszcze z lewej strony mamy zakładkę na listy odtwarzania. Jeśli zaś już jesteśmy przy playlistach, to warto wiedzieć, że program potrafi rozpoznać zewnętrzne listy odtwarzania (listy globalne), ale aby z nich realnie korzystać, musi je najpierw zaimportować. Oznacza to w praktyce jedynie tapnięcie przycisku OK. Potem możemy manipulować zawartością list po ich przytrzymaniu. Obsługiwać je można również np. z poziomu ekranu odtwarzania utworu - po naciśnięciu przycisku fizycznego MENU i przy próbie dodania utworu do playlisty możemy nie tylko wybrać już posiadaną, ale utworzyć nową (i od razu podać jej nazwę) czy choćby dodać do aktualnej kolejki. W ostatnim zaś wypadku (w trybie zwykłego odtwarzania) gdy dodaliśmy utwory do kolejki i chcielibyśmy je zapisać, to też mamy taką opcją; jednym tapnięciem w ikonę dyskietki w pasku akcji wywołujemy okienko podania nazwy dla playlisty, a jako że program udostępnia nam nazwy domyślne, to wystarczy nie więcej niż sekunda, aby de facto zapisać playlistę na bazie kolejki... Uff!

...Na koniec dodajmy (jeszcze! jeszcze!), że odtwarzacz ma wszystkie standardowe funkcje powtarzania, odtwarzania losowego itp. Posiada wyszukiwarkę utworów. Między zakładkami, jak i utworami, można przechodzić gestami przesunięć w lewo/prawo. Omich daje nam do tego 4 różne widżety i funkcję sterowania odtwarzaniem z poziomu systemowego panelu. W jego ustawieniach mamy duży potencjał personalizacji: dysponujemy różnymi motywami kolorystycznymi (imitującymi, w pewnym sensie, Material Design), możliwością wyboru zakładek (więc można sobie zostawić np. tylko playlisty i katalogi), katalogu startowego (w widoku wedle katalogów), sposobu prezentacji albumów (w widoku wedle albumów)... Słowem: jest tego wszystkiego całkiem sporo, choć nie wszystko. Brak jest np. equalizera, co jednak i tak nie powoduje, że nasza ogólna ocena Omicha jest niższa od tej najwyższej.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Omich PlayerOmich Player dla Android
2014-12-04

Ilość pobrań: 212 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Omich Player