w
googluj

MUJI to Sleep 2.3


ico
MUJI to Sleep to kolejna wyśmienita propozycja dla każdej osoby, która lubi się zrelaksować przy dźwiękach natury. Jest to aplikacja mobilna, dostępna na urządzenia m.in. z systemem operacyjnym Android. Charakteryzuje się ekstremalną prostotą i doskonałą funkcjonalnością.

Jeśli nie mieliśmy jeszcze wielkiej przyjemności zetknąć się z tego typu programem, to opiszemy ogólne właściwości kategorii, do której należy. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że jest to odtwarzacz. Jest to jednak odtwarzacz prekonfigurowany, tzn. umożliwia odtwarzanie tylko wybranych - bo własnych - utworów. Zwykle więc aplikacje tego typu mają większe rozmiary od innych (kilkadziesiąt MB to normalność). Dostarczone utwory zwykle są też w jednej, tzn. wysokiej, jakości. "Utwór" w ich rozumieniu to po prostu ścieżka dźwiękowa natury. Pójdziemy do lasu - to ją zawsze usłyszymy. Odtwarzacze oferują jednak różne rodzaje tych dźwięków, choć niemal zawsze można się spotkać z "klasyką": śpiewem ptaków, szumem fal morskich oraz padającym deszczem. Rezultatem tego wszystkiego ma być to, że słuchaczowi łatwiej przyjdzie odpoczywać, uczyć się, pracować czy zasnąć, ponieważ są to dźwięki naturalne i nie mają fabuły.

Jeśli zaś mieliśmy już do czynienia z podobnymi odtwarzaczami i to wszystko, co wyżej powiedziane, jest nam dobrze znane, to opiszemy szczególne cechy MUJI to Sleep. Program oferuje 6 ścieżek dźwiękowych. Ze wspomnianej klasyki nie ma padającego deszczu, ale mamy za to ognisko, strumień, las (poruszające się na wietrze gałęzie[?], ale i świergotanie ptaków w oddali), wodospad. Warto zwrócić uwagę na to, że dźwięki te zostały nagrane w różnych regionach Japonii. (Nie zawsze producenci opisują źródło nagrań, wobec czego można domniemywać, że są to jakieś cudze nagrania). Aplikacja ma bardzo minimalistyczny i nowoczesny design oraz oferuje intuicyjne sterowanie. Dźwięk zostaje włączony zaraz po uruchomieniu programu - jeśli ostatnio słuchaliśmy fal morskich, to to będzie nasz ekran startowy po powrocie. Tapnięcie w ekran zatrzymuje odtwarzanie. Między ścieżkami przechodzimy przesuwając ekrany w prawo lub lewo. Do tego wyposażono program w wyłącznik czasowy: na 30, 60, 90 minut.

Reasumując, MUJI to Sleep to wspaniała aplikacja tak dla początkujących (łatwiutkie sterowanie i wysoka jakość dźwięku), jak i zaawansowanych (wysoka jakość stereofonicznego dźwięku - super!; zwłaszcza las). Wystarczy założyć dobre słuchawki i ułożyć się wygodnie do snu - w tym celu aplikacja jest przede wszystkim promowana. Niemniej wykorzystać ją można też w innych celach, do czego też zachęcamy.

PS. Być może kogoś to zainteresuje: prócz aplikacji producent oferuje też specjalne poduszki podróżne; można je kupić w jego witrynie.
Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MUJI to SleepMUJI to Sleep dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MUJI to Sleep