w
googluj

VidTrim 2.5.11


ico
VidTrim to popularny program dla systemu Android, dzięki któremu można szybko i łatwo zedytować plik wideo. Wyposażony jest w szereg funkcji: przycięcia filmu, połączenia filmów (konkatenacji: nawet z wielu klipów można utworzyć jeden), zapisania wybranej klatki do obrazu w formacie JPG, naniesienia efektu specjalnego (filtru: czarno-białego, negatywu, vintage, rozmazania, wyostrzenia itp.), a nawet wyeksportowania ścieżki dźwiękowej do pliku MP3 oraz skompresowania i skonwertowania filmu do formatu MP4. Również z jego poziomu można zarządzać filmami dostępnymi w pamięci urządzenia: odtwarzać je, zmieniać im nazwy, usuwać je. Z kolei opcja udostępniania pozwoli przesłać plik e-mailem czy wczytać go do naszego konta w YouTube. Wszystkie zapisane pliki (wideo, audio, obrazy) odnajdziemy w katalogu "VidTrim" w pamięci wewnętrznej. Program cechuje się prostotą i przejrzystością. Krótko mówiąc, jest to narzędzie z najwyższej półki. Nie dziwi więc fakt, że dostępna jest jego wersja płatna. Posiadanie wersji darmowej oznacza w tym wypadku, że zedytowany film będzie miał znak wodny - nazwę aplikacji w prawym dolnym rogu. Wersja darmowa to oficjalnie nielimitowana wersja trial ("unlimited trial"). Z perspektywy użytkownika oznacza to jedynie tyle, że nowy film będzie posiadał znak wodny.

Opiszmy wybrane elementy programu od strony praktycznej. Po otworzeniu interfejsu ujrzymy wszystkie pliki filmowe odnalezione w pamięci urządzenia. Mamy 2 widoki ich wyświetlania (lista, kafelki) oraz 4 rodzaje sortowania (data, nazwa, rozmiar, czas trwania). Funkcje edytora możemy wyświetlić albo po przytrzymaniu danego filmu (będą w pasku akcji) albo po tapnięciu w niego. W tym drugim przypadku zostaniemy przeniesieni do ekranu szczegółów, udostępniającego również podstawowe informacje techniczne. Co do funkcji odtwarzania, musimy uściślić, że po tapnięciu w odtwarzanie na ekranie szczegółów zostajemy przekierowani do aplikacji trzeciej, domyślnie odpowiedzialnej w naszym systemie za odtwarzanie. Odtwarzać można jednak również bezpośrednio w interfejsie VidTrima. Odbywać się to może np. wtedy, gdy chcemy przyciąć film. Idźmy dalej. Wśród opcji konwersji mamy względne stopnie jakości (niska, średnia, wysoka) oraz bezwzględne rozdzielczości (720p, 576p itd.). Warto podkreślić, że istnieje też możliwość dodania własnej ścieżki audio do filmu. Niezwykle proste jest zapisanie dźwięku filmu do pliku MP3 - podajemy tylko nazwę i czekamy na zakończenie procesu; potem można od razu plik odsłuchać. Równie intuicyjnie przebiega zapisanie klatki filmowej; to dosłownie moment.

Aplikacja ma mnóstwo zalet. Co prawda, w wersji bezpłatnej ma pewne ograniczenia, które mogą nas boleć, ale nie zmienia to faktu, że jeśli chcemy mieć w swoim systemie najlepszy edytor wideo, to powinniśmy poważnie rozpatrzyć kandydaturę VidTrima. Jeśli natomiast potrzebna jest nam konkretna funkcja, np. zapisania audio z filmu, to nawet nie ma się co zastanawiać - a tylko instalować.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Zedytowany poprzez wersję darmową film ma znak wodny. Wersja Pro m.in. nie dodaje znaku wodnego oraz usuwa reklamy; kosztuje 8,39 zł.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
VidTrimVidTrim dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 121 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
VidTrim