w
googluj

Lumific 1.2.4


ico
Lumific to przeglądarka obrazów z dodatkowymi funkcjami. Dostępna jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, zaś oferowane przez nią funkcje, o których chcemy tu powiedzieć, to przede wszystkim: automatyczne grupowanie podobnych zdjęć, szybkie filtrowanie zdjęć oraz automatyczne poprawianie jakości zdjęć.

• Automatyczne grupowanie zdjęć. Paradoksalnie, Lumific nie wyświetla na starcie żadnych zdjęć. Sami musimy wybrać katalogi, które mają być przez tę przeglądarkę brane pod uwagę. W związku z tym trzeba na samym początku przejść do ustawień i zaznaczyć odpowiednie lokalizacje. Sprawy jednak nie ułatwia to, że katalogi przedstawione są wedle listy chaotycznej (dosłownie)... Po wybraniu katalogów nastąpi automatyczne pogrupowanie ich obrazów wedle daty; miniaturki dostępne będą na ekranie startowym programu,
• szybkie filtrowanie zdjęć. Program wyposażony jest w filtr działający w czasie rzeczywistym, co oznacza, że od razu po wybraniu danego parametru mamy wynik. Po tapnięciu w ikonkę lupy, znajdującej się w pasku akcji, otworzy się z prawej strony ekranu panel; możemy następnie przeglądać obrazy wedle konkretnej daty, formatu czy źródła; co najważniejsze: parametry te można ze sobą łączyć,
• automatyczne poprawianie jakości zdjęć. To z pewnością brzmi najbardziej zachęcająco. Dostęp do tej funkcji jest następujący: po tapnięciu w miniaturkę wybranego obrazu na ekranie startowym, znajdziemy się w trybie pełnoekranowym - z paroma typowymi opcjami dostępnymi w menu (udostępnienia, ustawienia jako tapety, usunięcia), ale i z możliwością wybrania trybu wyświetlania: jako normalnego zdjęcia albo jako poprawionego przez Lumific; chodzi tu przede wszystkim o wzmocnienie kontrastu.

Pod względem graficznym i funkcjonalnym, przeglądarka Lumific zbudowana jest w oparciu o Material Design, a więc prezentuje się świetnie. Z opcji wyżej nie wspomnianych, podkreślmy wsparcie dla Dropboxa - możliwe jest synchronizowanie zdjęć - ich sortowanie, auto-edytowanie oraz wyszukiwanie - z kontem w tej chmurze. Nie jest to jednak świetna przeglądarka. Przede wszystkim: jest niedopracowana. Wspomnieliśmy już o braku wyświetlania zdjęć na starcie (choćby wszystkich zdjęć, bez żadnego grupowania). Inna rzecz: oferowane funkcje automatycznego poprawiania zdjęć niekoniecznie naprawdę poprawią nam zdjęcia; nie należy z tą funkcją wiązać wielkich nadziei; opcje te są zresztą opisane w ustawieniach aplikacji jako będące w wersji beta. Co mało zrozumiałe, w celu "jeszcze lepszego" poprawienia zdjęć zaleca się nam połączenie z internetem. Najbardziej dziwi jednak, że zdjęcia poprawione nie mogą nadpisać zdjęć oryginalnych; zapisywane są natomiast w oddzielnej lokalizacji. Szkoda... Aplikacja, choć nie jest przedstawiana nam ogólnie jako wersja beta (czyli nieukończona), to jednak tak właśnie działa.

Ograniczenia!
Połączenie z internetem jest wymagane, by funkcja poprawiania zdjęć działała jeszcze lepiej.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
LumificLumific dla Android
2015-05-08

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Lumific