w
googluj

Audiobook Player 1.0.12


ico
Najlepszy odtwarzacz audiobooków na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, czyli - bez cienia wątpliwości - Listen Audiobook Player, ma wiele unikalnych i przydatnych funkcji, ale jest płatny. W jego kontekście mizernie wypada aplikacja Audiobook Player - jest jak Listen Audiobook Player, ale ma tylko kilka funkcji. Nie zmienia to jednak faktu, że może to być z samego faktu posiadania tych kilku funkcji ciekawa propozycja dla lubiących książki do słuchania. Jedną z cech Listen Audiobook Playera jest to, że pozwala widzieć na ekranie pasek postępu nie tylko pliku, ale i całej książki. Inną jego cechą jest to, że po wstrzymaniu odtwarzania i ponownym jego wznowieniu, odtwarzanie zostaje cofnięte o określony czas. Oferuje nam też duże przyciski szybkich przeskoków do tyłu i przodu o określony czas, a także wybór ścieżki głównej (katalogu) na posiadane przez nas książki. Jeżeli nie mamy zamiaru kupować tej aplikacji, a żądamy totalnej prostoty i wszystkich tych 4 funkcji (choć należy pamiętać, że Listen Audiobook Player i tak oferuje je w bardziej rozbudowanej formie, nie wspominając o dziesiątkach innych) - wówczas warto rzucić okiem na Audiobook Playera, i dlatego go opisujemy.

Program, po pierwszym uruchomieniu, sam zeskanuje nasze pliki i wykaże pliki dźwiękowe, jednakże pozwoli od razu również ręcznie wskazać katalog przeznaczony na książki. Niestety, opcja ręcznego wyboru nie daje żadnych rezultatów ("brak audiobooków"), dlatego lepiej jej nie wybierać. (Ponowne automatyczne zeskanowanie pamięci urządzenia uzyskamy po wyczyszczeniu danych Audiobook Playera np. w systemowym menedżerze aplikacji). Kolejną wadą programu jest to, że dość dużo czasu (sekundę i więcej, zależnie od potęgi naszych zbiorów) zabiera mu przejściu z ekranu właściwego odtwarzania do biblioteki, i zawsze pokazuje bibliotekę od samego jej początku, a nie zapamiętuje miejsca (słuchanej książki). Prócz tego aplikacja nie ma poważniejszych wad (z wyjątkiem tego, o czym powiemy na koniec). W ustawieniach globalnych określić można dowolną liczbę sekund cofnięcia po wznowieniu odtwarzania; można tę funkcję wyłączyć, gdy ustawi się 0 sekund. Ekran odtwarzania udostępnia bardzo duże przyciski wstrzymania/odtwarzania oraz przejścia do pliku poprzedniego i następnego, a do tego 4 przyciski przeskoków o predefiniowanych wartościach: 1 minuty i 10 sekund, czyli w sam raz.

Podsumowując, Audiobook Player ma kilka fajnych funkcji, w tym zwłaszcza duże przyciski przeskoków i automatycznego cofnięcia, ale i wady związane z optymalizacją (tzn. jej brakiem; brakiem dopracowania) - wadę, choć raczej subiektywną, stanowić może też to, że ekran odtwarzania nie pokazuje okładki książki; wszystko wydaje się "chłodne". Największą i obiektywną wadą jest jednak co innego: aplikacja nie pamięta momentu, w którym skończyliśmy słuchać. To boli najbardziej. Po dopracowaniu mógłby to być najlepszy w kategorii prostych odtwarzaczy audiobooków, a tak... sami już wiecie najlepiej.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
Audiobook PlayerAudiobook Player dla Android
2015-01-07

Ilość pobrań: 15 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Audiobook Player