w
googluj
pl

Listen Audiobook Player


ico
Listen Audiobook Player to aplikacja dla urządzeń z Androidem, która jest płatnym odtwarzaczem audiobooków.

Oto przykładowe opinie użytkowników tej aplikacji, które zamieszczono w Google Play: "Doskonały. Najlepszy program do audiobooków jaki miałem. Wart każdego wydanego grosza"; "Pierwsza klasa! Zdecydowanie warto! Koniec problemów z audiobookami"; "Idealny. Doskonały..."; "Rzadko oceniam. Tu nie mogłem się powstrzymać". I my nie możemy się powstrzymać: Listen Audiobook Player to naprawdę hiper-doskonała aplikacja, ekstremalnie funkcjonalna i posiadająca unikalne funkcje. Jej jedynym minusem może być to, że producent oferuje wyłącznie wersją... płatną. Aby z aplikacji skorzystać, trzeba więc ją najpierw kupić. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w wypadku kupowania aplikacji w Google Play mamy 2 godziny na rezygnację z zakupu; wystarczy przejść do strony aplikacji w Google Play i wybrać opcję zwrotu pieniędzy; aplikacja zostanie tym samym odinstalowana. (Warto przy tym pamiętać o innej ogólnej zasadzie Google: zakup dokonany poprzez interfejs aplikacji jest ostateczny; nie ma możliwości zwrotu pieniędzy). Jest jednak i korzystniejsza możliwość, bowiem producent oferuje 7-dniowy okres próbny - musimy i tak kupić aplikację, ale potem wystarczy wysłać mu e-mail z numerem zamówienia, aby odzyskać pieniądze. Jeśli jednak choć trochę interesuje nas odtwarzanie dźwięku w urządzeniu z Androidem, to po kilku godzinach spędzonych z tą aplikacją, nie będziemy chcieli żadnego zwrotu; ba! będziemy chcieli autora wesprzeć dodatkowymi środkami! A umyślnie mówimy ogólnie o odtwarzaniu dźwięku, a nie tylko o odtwarzaniu samych audiobooków, ponieważ program oferuje funkcje, które mogą się przydać też w trakcie słuchania muzyki itp. Naprawdę.

Czas więc przejść do meritum. Co oferuje nam Listen Audiobook Player? Dlaczego jest taki wspaniały, cudowny, doskonały? Dlaczego tak bardzo staramy się zachęcić Was do jego zakupu? Przecież bardzo rzadko proponujemy od razu wersje płatne - zwykle skupiamy się na wersjach darmowych...

Opiszemy 3 zalety. Opuścimy stwierdzenia ogólne, takie jak: "ta aplikacja jest funkcjonalna, przejrzysta, czytelna, łatwa w obsłudze, intuicyjna, dopracowana" - taka, owszem, jest, ale zwrócimy raczej uwagę na właściwości "the best of".

1. Program pozwala zdefiniować zachowanie po naciśnięciu przycisku słuchawek. Przede wszystkim możemy określić czas oczekiwania na naciśnięcie następnego przycisku: od 0,3 do 2 sekund. Natomiast w dalszej kolejności decydujemy o tym, co oznaczać ma jedno naciśnięcie, dwa naciśnięcia itd. aż do nawet sześciu(!) naciśnięć. Oto funkcje, jakie możemy powiązać: odtwarzanie/wstrzymanie, odtworzenie, wstrzymanie, przewinięcie lekkie w tył; przewinięcie w tył; przejście do poprzedniego rozdziału; przewinięcie lekkie w przód; przewinięcie w przód; przejście do następnego rozdziału; dodanie zakładki; pogłośnienie (w programie); przyciszenie (w programie); pogłośnienie (w systemie); przyciszenie (w systemie); przyśpieszenie odtwarzania; spowolnienie odtwarzanie; przejście do następnej zakładki; przejście do poprzedniej zakładki. Nie jesteśmy zobligowani do łączenia funkcji, gdyż możemy wybrać "brak akcji" dla danej liczby naciśnięć.

Podsumowując, jeśli korzystamy ze słuchawek posiadających przycisk funkcyjny, to będziemy mogli zrobić chyba wszystko, co tylko można by zapragnąć. Z Listen Audiobook Player nie będzie trzeba już nigdy wyjmować urządzenia z kieszeni. Wpływ na to ma również i to, że udostępnia opcję, dzięki której będzie działał w tle zaraz po restarcie urządzenia. Jeśli więc uruchomimy urządzenie ponownie, to wystarczy jedno naciśnięcie przycisku słuchawek - o ile powiązaliśmy je wcześniej z rozpoczęciem odtwarzania - by uruchomić aplikację.

2. Co w sytuacji, gdybyśmy chcieli sterować dźwiękiem poprzez interfejs? W końcu zwykle sterujemy w ten właśnie sposób; nie każdy zresztą ma/lubi słuchawki... Czas na kolejny nokaut wszelkiej konkurencji, ponieważ odtwarzacz oferuje nam wszystko to, co najlepsze, mianowicie: gigantyczny przycisk odtwarzania/pauzy (zajmuje ponad połowę ekranu!); duże przyciski przeskoków krótszych oraz dłuższych do tyłu i do przodu (czasy można ustawić!), jak i do sąsiednich rozdziałów. Do tego wspierane są gesty (również konfigurowalne): przesunięcie w lewo oznaczać może przeskok w tył, przesunięcie w prawo - przeskok do przodu; zresztą samym odtwarzaniem i wstrzymywaniem też możemy sterować gestami, tyle że pionowymi. Jeśli już jesteśmy przy warstwie wizualnej, to warto też wiedzieć, że sporo elementów możemy dostosować do swoich upodobań, np. graficzny motyw ogólny czy kolory pasków postępu całej książki i aktualnego pliku.

Podsumowując, sterowanie za pomocą ekranu dotykowego nigdy nie było i nie będzie mogło być przyjemniejsze. Najważniejsze jest to, że mamy zarówno obsługę najprostszymi gestami, jak i przyciskami, w które nie da się nie trafić. Jest wiele świetnych odtwarzaczy, ale większość z nich wymusza na nas patrzenie na ekran i, choć chwilowe, szukanie konkretnego przycisku. Tu mamy zakaz robienia takich dziwnych rzeczy.

3. Program został wyposażony nie tylko w wyłącznik czasowy, ale dosłownie w cały system wyłączania odtwarzania! Zacznijmy od tego, że to funkcja przydatna zwykle, gdy kładziemy się spać i chcemy posłuchać audiobooka (czy cokolwiek innego), ale nie chcemy, przykładowo, obudzić się w nocy i przez przypadek dowiedzieć się o przyszłych losach bohatera. Menu uśpienia odtwarzania oferowane przez Listen Audiobook Playera pozwala nam na wybór długości czasu do uśpienia, dźwięku powiadomienia uśpienia (tzn. powiadomi nas, gdy będzie można potrząsnąć urządzeniem, by zresetować wyłącznik czasowy); można skonfigurować czujnik ruchu, ustawić czas zanikania dźwięku pod koniec odliczania do uśpienia, czas automatycznego przewijania (cofnięcia) po uśpieniu; godzinę i minutę włączenia automatycznego wyłącznika czasowego (czyli np. może się sam włączać zawsze po 22:00) itd.

Podsumowując, naprawdę trudno wymyślić coś nowego w aspekcie wyłączania odtwarzacza niż to, co oferuje ta aplikacja. Daje nam aż tak szeroki wachlarz ustawień. Nawet, jeśli nie korzystaliśmy wcześniej z tego typu funkcji, to z Listen Audiobook Playerem być może w końcu zdecydujemy się na "przedsen" przy książce.

Podsumowując podsumowania, aplikacja oferuje nam tak dużo oryginalnych albo super-dopracowanych już znanych funkcji, że dopiero w codzienności okazuje się, jak bardzo nam ich wcześniej brakowało. Program jest bardzo oryginalny i zrobiony od zera przez samego wielbiciela książek do słuchania - daje nam to gwarancję, że i nam design przypadnie do gustu. Design bowiem to nie tylko wygląd, ale to również wizja korzystania z rzeczy.

Przenosząc to na język praktyczny, na język przykładu z życia wziętego: program pozwala na taką drobnostkę, jak określenie czasu, który ma być cofnięty w zależności od tego, na jak długo wstrzymaliśmy odtwarzanie. Jeśli idziemy ulicą i ktoś nas zatrzyma i spyta o drogę, to po ponownym włączeniu odtwarzacza możemy być automatycznie cofnięci o 15 sekund, dzięki czemu nie zgubimy wątku, a go sobie powtórzymy; nic nam nie umknie. To taki szczególik, ale to właśnie coś takiego sprawia, że korzystanie ze smartfona jest komfortowe. I że w ogóle fajnie mieć takie urządzenia.

Jeszcze inny przykład? Nie... NIE! Już naprawdę musicie kupić tę aplikację. Warto nawet specjalnie dla niej kupić słuchawki z przyciskiem.

Ograniczenia!
Aplikacja jest płatna. Kosztuje 3,49 zł. Możliwy jest zwrot pieniędzy, jeśli w ciągu 7 dni napiszemy e-mail do producenta aplikacji; e-mail musi zawierać numer zamówienia.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Płatna
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Listen Audiobook PlayerListen Audiobook Player dla Android
2015-12-16

Ilość pobrań: 34 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Listen Audiobook Player