w
googluj
pl

Muzyka w Rdio


ico
Muzyka w Rdio to aplikacja dostępna m.in. na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Androidem, która umożliwia słuchanie muzyki ze specjalnych stacji tworzonych na podstawie wykonawcy czy gatunku. Umożliwia również słuchanie i pobieranie dowolnych albumów czy utworów, jako że jest to po prostu klasyczny muzyczny serwis subskrypcyjny - konkurent Muzyki Google, Spotify czy Deezera. W ofercie Rdio jest ponad 30 milionów utworów, a założony on został w 2010 roku przez twórców Skype'a.

Korzystanie z aplikacji możliwe jest wyłącznie po zalogowaniu się. Tworzenie nowego konta polega natomiast albo na wykorzystaniu danych z Facebooka, albo adresu e-mail. Trzeba podać imię, nazwisko, rok urodzenia, płeć; ustalić hasło. Na tym etapie można też wybrać docelowe miejsce zapisywania muzyki, a więc kartę pamięci wewnętrzną bądź zewnętrzną. W wersji darmowej możemy wybierać i słuchać stacji wedle wykonawców, albumów, gatunków, wyborów znajomych czy innych podobnych kryteriów, jak i stacji moderowanych, "dopasowanych do każdego nastroju". Z kolei wersja płatna, Rdio Unlimited, oferuje do tego konkretne i dowolne albumy, utwory, listy odtwarzania - z nieograniczoną możliwością pobierania muzyki na urządzenia mobilne i słuchania ich offline; prócz tego wersja ta nie ma reklam.

Serwis Rdio nie jest tak popularny jak jego wspomniani przed chwilą konkurenci i... nie ma się co temu dziwić. O ile trudno ocenić treść, czyli katalog serwisu - bo z jednej strony jest gigantyczny, a z drugiej strony liczy się tylko to, co nam się podoba (więc możemy w rezultacie nawet nic ciekawego nie znaleźć) - to można ocenić jego formę w wydaniu dla Androida. I, niestety, jest ona mało atrakcyjna. Nie ma nowoczesnego designu; niby jest on ładny, ale jednocześnie jest zbudowany na starych praktykach projektowania. Dobre wrażenie robi tylko na zdjęciach czy zrzutach ekranowych. Pod względem funkcjonalności zaś - obsługa jest mało intuicyjna. Program jest toporny, a powinien być przecież dynamiczny jak wybuch dynamitu (w końcu chodzi tu o poważne pieniądze). Na plus oczywiście zaliczyć należy to, że o wszystkich zaletach pełnej wersji przekonać się można na własnej skórze, gdyż po przejściu do ustawień można jednym tapnięciem zatwierdzić okres próbny Unlimited. Jak długo trwa? Zaledwie 1 dzień, ale lepsze to, niż nic.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem rdio.com/home/pl-pl

Ograniczenia!
Należy utworzyć konto; można to zrobić przez dane z Facebooka bądź adres e-mail. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wyłączenie reklam oraz dodatkowe profity (słuchanie muzyki offline) możliwe jest w wypadku subskrypcji wersji płatnej, Rdio Unlimited. Można włączyć Rdio Unlimited na 1 dzień za darmo.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (1 głosów)

Strefa Download programu
Muzyka w RdioMuzyka w Rdio dla Android
2014-09-18

Ilość pobrań: 19 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Muzyka w Rdio