w
googluj

PicSay 1.5.0.1


ico
PicSay to edytor graficzny dostępny na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android. Charakteryzuje się prostotą; nie ma zbyt wielu funkcji - dodajemy tylko proste efekty oraz naklejki, ale jest bardzo szybki; szybkość będziemy w tym opisie często podkreślać.

Początkowa faza pracy z tym narzędziem jest bardzo prosta. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy tylko zdjęcie z naszych zasobów, które chcemy poddać obróbce, jak i rozdzielczość; w wersji darmowej może to być maksymalnie 1600x1200 px. Po naciśnięciu sprzętowego przycisku MENU pojawia się z kolei możliwość przejścia do historii naszych ostatnich edycji. Jeżeli edytowaliśmy już jakiś obrazek, to można do niego szybko przejść przez tapnięcie w jego miniaturkę widoczną na ekranie głównym.

W trybie edycji aplikacja ma najprostszy wygląd spośród wszystkich edytorów graficznych: na ekranie mamy tylko nasz obrazek, który można gestami powiększać, pomniejszać, przesuwać; jak i zaledwie 3 funkcje: związane z efektem, naklejką oraz eksportem naszej pracy. Przedstawia się to ubogo, ale to jedynie początek, bo po wybraniu danej funkcji mamy szczegółowe i właściwe funkcje manipulacji obrazkiem.

Po tapnięciu w Effect błyskawicznie wyświetla się nam lista z dostępnymi możliwościami. Możemy szybko zdjęcie zniekształcić, rzucić na niego krąg światła, zaznaczyć fragment markerem czy go spikselizować; zmienić ekspozycję, kontrast, temperaturę barw, saturację czy jaskrawość; do tego istnieje możliwość nałożenia filtra sepii czy odwrócenia barw. Wszystkie te operacje przeprowadza się szybko; do dyspozycji mamy suwak odpowiedzialny za zwiększanie i zmniejszanie natężenia danego efektu lub pracujemy palcem na zdjęciu; czasem (jak np. przy zniekształcaniu) pracować można dwoma tymi sposobami. Prócz tego, że efekty nakładane są szybko, to mamy do tego opcje undo i redo, przez co edytowanie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Podobnie pracuje się z naklejkami, tzn. po tapnięciu w główną funkcję Sticker przechodzimy do listy. Z listy zaś wybieramy, czy chodzi nam o: dodanie chmurki z tekstem czy po prostu samego tekstu, jakiegoś nakrycia głowy, oczu czy okularów, brody czy włosów itp. Każda z tych opcji ma wariacje. I ponownie: nakładanie naklejek jest szybkie, wręcz błyskawiczne.

Jeśli szukasz prostoty i szybkości, program Ci się spodoba. W porównaniu z innymi narzędziami graficznymi ma mały potencjał albo mówiąc inaczej: inny ma cel. W jego przypadku kluczowa jest (tak, znowu się powtórzymy!) szybkość.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro kosztuje 14,50 zł i udostępnia m.in. więcej funkcji czysto edytorskich i naklejek.

Wymagania!
Android 1.5 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
PicSayPicSay dla Android
2014-08-06

Ilość pobrań: 48 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PicSay