w
googluj

AIMP v3.01, Build 972


ico
AIMP jest to odtwarzacz muzyki wydany dla urządzeń z systemem Android; dostępna jest też jego wersja dla stacjonarnego systemu Windows. Obsługuje on m.in. formaty: APE, MPGA, MP3, WAV, OGG, UMX, MOD, MO3, S3M, MTM, XM, AAC, FLAC, MP4, M4A, M4B, MPC. Oficjalnie wersja dla Androida jest w fazie beta, więc może się zawieszać, aczkolwiek pobrano ją już z Google Play kilkaset tysięcy razy i ma wysoką ocenę.

Aplikacja jest intuicyjna. Jej ekran startowy (ekran środkowy w całym kontekście) to zarazem ekran odtwarzania pojedynczego utworu. Gestem przesunięcia w prawo przejdziemy natomiast do ekranu equalizera (ekranu lewego), zaś gestem przesunięcia w lewo przejdziemy do playlisty (ekranu prawego). Co do korektora dźwięku, to jest on 8-pasmowy, daje nam w sumie 18 presetów, jak i daje szansę zapisania swoich ustawień.

Jeśli zaś chodzi o listy odtwarzania, jak i samą bazę muzyczną, to musimy ją najpierw aplikacji wskazać. Można skorzystać z opcji dodania plików z danego czy danych katalogu albo po prostu dodania wszystkich możliwych i obsługiwanych plików. Skanowanie znaczników muzyki odbywa się szybko. Po dodaniu plików zobaczymy ich listę na trzecim ekranie, związanym z playlistą. Tę playlistę możemy wymieszać albo posegregować wedle albumów, artystów, gatunków itp. Mimo wszystko, jeśli mamy przeszło tysiąc utworów, wówczas taka jedna długa lista może nie być zbyt wygodna przy wybieraniu - konkretnych przecież - utworów do odtwarzania. Bardziej przydatny staje się widok wedle katalogów; w ostateczności skorzystać można z wyszukiwarki. Niemniej czym więcej mamy utworów, tym też ich przewijanie będzie mniej płynne, a nawet szarpane (choć na to wpływ ma też specyfikacja i moc samego naszego urządzenia). Na koniec tego wątku dodamy, że istnieje możliwość wczytania utworzonych wcześniej playlist, jak i utworzenia ich z poziomu AIMP.

Program ma ładny wygląd i duże przyciski na ekranie odtwarzania; w przypadku funkcji mamy ich pełen zestaw, w tym tworzenia pętli czy losowego odtwarzania. W ustawieniach możemy określić czas wstrzymania odtwarzania między kolejnymi utworami i sposoby sterowania przy pomocy przycisków zestawu słuchawkowego. Obsługiwać odtwarzanie można z poziomu panelu powiadomień Androida; AIMP daje nam nam tu pasek nazwy utworu, a pod nim pasek funkcji: przejścia do poprzedniego utworu, wstrzymania/odtwarzania, przejścia do następnego utworu, wyłączenia. Podobne funkcje ma widżet aplikacji.

Ogólnie rzecz biorąc AIMP jest bardzo dobrą aplikacją. Niewątpliwą zaletą odtwarzacza jest jego prostota i nastawienie na prostotę. Nie do końca dogodne wydaje nam się jednak zarządzanie muzyką; tu, paradoksalnie, prostota jest skomplikowana (przekombinowano sprawę), lecz można do tego przywyknąć - jeśli zaś zależy nam na jednej długiej liście utworów, to AIMP będzie dla nas nawet wspaniały.

Uwaga!
Program jest w wersji beta, a więc może nie działać stabilnie. Dostępna jest wersja dla systemu Windows.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (14 głosów)

Strefa Download programu
AIMPAIMP dla Android
2020-05-13
przejdź AIMP dla Windows

Ilość pobrań: 2794 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
AIMP
avatararrow
~Sławek | 2016.03.09 18:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepsza alternatywa dla PowerAmpa, zero reklam,dobra korekcja dźwięku, prosty interfejs. Używam i polecam.
AIMP
avatararrow
~Sience | 2015.12.28 21:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
taki dobry ze podstawowego formatu wma nie obsluguje;(
AIMP