w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 109
Wszystkich postów: 904331
Wszystkich tematów: 127417

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6335 dni

Clean Music Player 9.9.1


ico
Clean Music Player to odtwarzacz muzyki wydany na smartfony i tablety z Androidem. Cechuje się minimalizmem i przejrzystością, prostotą i szybkością.

Manipulowanie jego zawartością, czyli zasobami muzycznymi, odbywa się przez manipulowanie katalogami z tymi plikami. Inaczej mówiąc, w widoku startowym mamy do dyspozycji listę katalogów dostępnych w pamięci wewnętrznej urządzenia, a odtwarzanie muzyki odbywa się przez przejście do katalogu z plikiem muzycznym. Aplikacja w ogóle nie skanuje naszej pamięci i nie daje nam gotowej listy utworów podzielonych na kategorie, jak ma to miejsce w przeważającej większości innych playerów. Ponadto w trakcie poruszania się po drzewie katalogów nie zobaczymy plików, które nie są wspierane przez ten odtwarzacz; będziemy widzieć tylko pliki muzyczne (chociaż: nie tylko, bo CMP widzi też pliki MP4 i potrafi z nich odtwarzać dźwięk).

Z poziomu paska akcji aplikacji mamy szybki dostęp do zasobów zewnętrznej karty pamięci (jeżeli nasze urządzenie je obsługuje), a inne skróty do konkretnych katalogów można w łatwy sposób utworzyć. W tym celu przechodzimy do ustawień, bo to tam określamy zarówno zakładki, jak i katalog startowy odtwarzacza. Na wszelki wypadek dopowiedzmy (na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma takiej opcji), że aby przejść do widoku na kartę pamięci i dodać katalog do niej należący, musimy nacisnąć sprzętowy przycisk BACK.

Poszukiwanie muzyki przez widok na katalogi może nie być najszybszym sposobem na odtwarzanie, gdy nasze pliki muzyczne są porozrzucane, ale z drugiej strony, jeśli nasza biblioteka muzyki ma ściśle określone położenie (np. w katalogu Muzyka na karcie zewnętrznej), wówczas operowanie zawartością staje się bardzo proste, a może nawet najprostsze i najprzyjemniejsze spośród wszystkich możliwych metod - choć to jeszcze zależy od tego, czy dbamy o odpowiednie opisanie nazw naszych katalogów, a przede wszystkim: nazw utworów.

Gdy już znajdziemy się w katalogu z muzyką i tapniemy w dany utwór, odtwarzanie nastąpi bardzo szybko. Jednocześnie sterować muzyką będziemy mogli z poziomu pulpitu; autor udostępnił nam 2 skrajnie minimalistyczne widżety. Ten mniejszy nawet nie pokazuje nazwy odgrywanej piosenki, co bynajmniej nie musi być wadą. Jeśli chodzi o inne cechy aplikacji, to udostępniona jest nam wyszukiwarka, opcja przemieszanie listy odtwarzania w obrębie katalogu czy aktywacja powtarzania. Interfejs można sobie skonfigurować i aktywować przyciski odnoszące np. do korektora dźwięku (domyślnie jest bowiem ukryty, choć - nie wiedzieć czemu - akurat ta funkcja nie działa w aplikacji).

Część funkcji jest niedostępnych w wersji darmowej, ale i tak każdy użytkownik Androida szukający prostego, estetycznego odtwarzacza muzyki bazującego na ręcznie wybieranej zawartości katalogów - będzie bardzo zadowolony. Rynek potrzebuje takich aplikacji i dobrze, że powstają.

Ograniczenia!
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji, należy kupić wersję Pro; kosztuje 4,36 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Clean Music PlayerClean Music Player dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 347 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Clean Music Player