w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 278
Wszystkich postów: 904322
Wszystkich tematów: 127412

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6329 dni

groopic 0.3.0


ico
Na pewno niejeden z nas doświadczył w życiu tej czy podobnej sytuacji: jesteśmy z rodziną/znajomymi na wycieczce, pozujemy do zdjęcia, wszyscy się uśmiechają i... no właśnie, nie wszyscy się uśmiechają, bo ktoś przecież to zdjęcie musi zrobić! Wyjściem z tego tarapatu jest poproszenie przechodnia o zrobienie zdjęcia. Innym wyjściem jest ustawienie czasu odliczania do wykonania zdjęcia. I pewnie też nieraz z tych opcji korzystaliśmy. Jeśli jednak posiadamy urządzenie przenośne z systemem Android lub iOS, wówczas mamy też trzecią opcję. Opcja ta nosi nazwę groopic i jest to aplikacja fotograficzna, która umożliwia zrobienie zdjęcia, na którym będą wszyscy zainteresowani. Jak to możliwe? Opowiemy o tym na przykładzie wersji dedykowanej na platformę mobilną tworzoną przez Google.

Z ekranu startowego groopica dotykamy dużej ikony aparatu. Po chwili znajdujemy się w interfejsie pozwalającym na zrobienie zdjęcia. Możemy włączyć/wyłączyć lampę błyskową. Domyślnym trybem działania aparatu groopica jest Merged; jego przeciwieństwem jest Normal. Aby wykonać zdjęcie, na którym znajdą się wszystkie osoby, trzeba być w trybie Merged. Zdjęcie grupowe robimy w ten sposób, że najpierw tworzymy pierwsze zdjęcie tak, jak zwykle. Zdjęcie to po chwili zostanie przeniesione do pamięci, ale będziemy je jednocześnie widzieć na ekranie urządzenia - będzie ono częściowo przeźroczyste. W tym momencie osoby sfotografowane mogą już usunąć się z planu i zrobić miejsce na planie dla osoby, która ich przed chwilą fotografowała. Ważne, by autor pierwszego zdjęcia ustawił się na planie tak, aby nie kolidowało to z innymi osobami. Tu na pomoc przychodzi wspomniane, częściowo widoczne na ekranie, pierwsze zdjęcie. Osoba, która będzie wykonywała drugie zdjęcie, musi zadbać tylko o to, by obie fotografie (pierwsze zdjęcie i widok w czasie rzeczywistym) były na siebie jak najdokładniej nałożone. Po pstryknięciu nastąpi łączenie zdjęć przez mechanizm groopica - gotowe, wszyscy są na zdjęciu!

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji będziemy mogli zapoznać się z obrazkowym tutorialem; tutorial ten będzie można potem obejrzeć po tapnięciu w opcję Help, znajdującą się na ekranie głównym. Pozostaje dostępne opcje, nie licząc oczywiście funkcji przejścia do interfejsu aparatu fotograficznego groopica, to: Gallery oraz Options. Jedyną przydatną funkcją w opcjach może być odblokowanie wersji płatnej, która umożliwia zapisywanie i dzielenie się wykonanymi przy użyciu tej aplikacji zdjęciami. Niestety, z powodu błędu programistów, zakup wersji Pro nie jest możliwy. Zaś co do galerii, możemy przejrzeć w niej wykonane fotografie (nie tylko te połączone, ale po prostu wszystkie wykonane). Dodatkowo możemy również nanieść na zdjęcia predefiniowane filtry. Filtrów jest w sumie 12 i są bardzo wyraziste; skorzystać z nich możemy też bezpośrednio po połączeniu zdjęć w głównym trybie fotograficznym.

Ograniczenia!
Wersja Pro umożliwia zapisywanie zdjęć i dzielenie się nimi. Z powodu błędu aplikacji nie można jednak jej kupić.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
groopicgroopic dla Android
2014-07-23

Ilość pobrań: 7 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
groopic