w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 138
Wszystkich postów: 904331
Wszystkich tematów: 127417

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6335 dni

FL Studio Mobile 3.2.33


ico
FL Studio Mobile to aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemami operacyjnymi iOS oraz Android, która umożliwia tworzenie muzyki. Jak sama nazwa wskazuje, jest to mobilna wersja programu FL Studio - który z kolei jest jednym z najsłynniejszych na świecie narzędzi typu DAW (Digital Audio Workstation). Jak twierdzą autorzy, firma Image-Line z Belgii, FL Studio instalowane jest ponad 30 tysięcy razy dziennie. Narzędzie to dostępne jest na komputery z systemem operacyjnym Windows, jego pierwsza wersja powstała już w 1997 roku (ale ten czas leci, no nie?), a przy jego pomocy można skomponować utwór dosłownie w każdym gatunku muzycznym. To nie jest slogan reklamowy, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Jest to program z jednej strony prosty w obsłudze, ale z drugiej strony jest tak zaawansowany, że nie sposób go poznać nawet po wielu latach korzystania z niego. Jest jak Photoshop - do jednego celu może nas zaprowadzić mnóstwo dróg, przez co nigdy się nie nudzi. O jego możliwościach można się przekonać wyszukując w internecie utworów przy jego użyciu wyprodukowanych. Choć oferowane są wersje płatne (dające jednocześnie darmowe aktualizacje do końca życia!), możliwe jest wypróbowanie tego doskonałego programu. Niestety, inaczej sprawa przedstawia się w wypadku wersji FL Studio dla systemu Android, którą teraz opiszemy.

FL Studio Mobile to aplikacja płatna, której nie można przetestować. Od razu mówimy - to największa wada aplikacji. Reszta to zalety! Program umożliwia tworzenie wielościeżkowego utworu; zapisanie go, jak również i eksport m.in. do formatu WAV. Do dyspozycji mamy ponad setkę różnych instrumentów i dźwięków perkusji, wirtualny keyboard i możliwość zapisu nutowego, a wszystko to w klasycznej stylistyce graficznej wersji desktopowej. Przykładowa praca przy użyciu tych dwóch wersji może wyglądać tak: w wersji mobilnej można zacząć coś komponować (np. melodię na pianino) podczas podróży pociągiem, a potem w domu ukończyć dzieło w stacjonarnym FL Studio - dla prawdziwych kompozytorów to odlot w kosmos! Co warto zaznaczyć, nie trzeba w tym celu kupować jakiejkolwiek wersji stacjonarnej: aby utwór ulepszyć na komputerze i zapisać go w formacie MP3, WAV, OGG czy MID, wystarczy wersja demo FL Studio. Aby uściślić: żeby jednak zapisywać wersje producenckie (tzn. w trakcie ich tworzenia), należy kupić przynajmniej najtańszą edycję desktopowego FL Studio.

Program skierowany jest przede wszystkim do użytkowników stacjonarnego FL Studio i ci długo nie będą się zastanawiać nad jej zakupem. Co do reszty użytkowników: polecamy najpierw zapoznanie się ze stacjonarną wersją. Wersja mobilna jest bardzo specyficzna. Jej interfejs powstał z niczego i nie bazuje - jak ponad 99% aplikacji - na gotowych schematach projektowych przygotowanych przez Google. To z pewnością jedna z przyczyn, dla których producenci FL Studio Mobile nie pozwalają na wypróbowanie swojego programu. Włożono w niego mnóstwo pracy od podstaw, ale z uwagi na specyfikę i ograniczoność smartfonów i tabletów, część użytkowników mogłaby po chwili, parodniowym trialu, skreślić ten program. To byłby błąd. FL Studio wymaga cierpliwości. Bo cierpliwości wymaga tworzenie dobrej muzyki. Ale wersja Mobile wymaga do tego wyrozumiałości. Jest jak mały pies czy kot, który wymaga tresury. Jeśli więc jesteś gotów na ciężką pracę - gorąco polecamy FL Studio Mobile!

Uwaga!
FL Studio dostępny jest dla systemu Windows. Wersja demo umożliwia nie tylko tworzenie, ale i zapisanie utworu do formatu np. MP3. Utwór rozpoczęty w FL Studio Mobile można ukończyć w wersji demo FL Studio, w tym też zapisać go do formatu MP3, WAV itp.

Ograniczenia!
Aplikacja kosztuje 59,95 zł. Rozmiar aplikacji to ponad 230 MB. Możliwe jest pobranie darmowych i płatnych sampli z poziomu interfejsu aplikacji.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Płatna
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (7 głosów)

Strefa Download programu
FL Studio MobileFL Studio Mobile dla Android
2019-06-29
przejdź FL Studio Mobile dla Windows

Ilość pobrań: 12559 | W tym miesiącu: 17 | W poprzednim miesiącu: 171

Komentarze (3)
FL Studio Mobile
avatararrow
~Festerro | 2016.05.02 17:33
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dziękuję serdecznie :-)
FL Studio Mobile
avatararrow
~Zakazany owoc | 2016.04.03 14:41
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@~Festerro.Polecam sprawdzić w folderze Android
FL Studio Mobile
avatararrow
~Festerro | 2016.01.09 20:41
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Gdzie w tablecie znajdę zapisany gotowy utwór? W progrsmie jest zapisz i udostępnij. Gdzie zapisuje i udostępnia? Nie mogę znaleźć?
FL Studio Mobile