w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 335
Wszystkich postów: 904322
Wszystkich tematów: 127412

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6330 dni

8tracks 3.3.8


ico
8tracks to radio internetowe, które - tu posłużymy się podkreślaną przez jego twórców cechą - jest "tworzone przez ludzi, nie przez algorytmy". O co dokładnie chodzi? Udostępniane są nam przygotowane przez użytkowników miksy utworów, które możemy słuchać online. Radio to dostępne jest przez przeglądarkę internetową (aplikację znajdziemy w witrynie 8tracks.com), ale możemy je też mieć w formie samodzielnego programu m.in. na komputerze z systemem operacyjnym Windows czy w urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android (i tę wersję w dalszej części opiszemy). Aplikacja internetowa, już na swojej stronie głównej, umożliwia natychmiastowe odtwarzanie muzyki np. wedle jednego z przygotowanych tagów, więc możemy szybko zaznajomić się ze spektrum proponowanej nam muzyki i jej jakością. W tytule serwisu mamy liczbę "8", ale jest to przede wszystkim alternatywny zapis nieskończoności, co oznacza, że możemy słuchać i słuchać - podobnie, jak to jest w przypadku innych podobnych aplikacji. Nie chodzi przy tym o to, że możemy słuchać tylko 8 utworów i jest w tym względzie jakiś górny limit; jest odwrotnie. Chodzi o to, że playlista nie może mieć mniej niż 8 utworów. Do tego możemy nie tylko te listy słuchać czy je komentować, ale możemy je też sami tworzyć i udostępniać.

W ostatnim zdaniu przytoczono funkcje społecznościowe i dlatego nie powinno nas dziwić, że 8tracks umożliwia rejestrację konta. O ile aplikacja internetowa daje dostęp do muzyki bez zakładania konta (brawo!), o tyle aplikacja mobilna już tego konta wymaga. Konto możemy założyć przez podanie adresu e-mail, połączenie się z kontami Google+ lub Facebook. Po przejściu do właściwego interfejsu czekać będą na nas takie funkcje, jak: dodawanie utworów i miksów do ulubionych, przeglądanie historii przesłuchanych miksów, śledzenie aktywności innych użytkowników, przeszukiwanie całej dostępnej muzyki wedle znaczników czy jej popularności. Tak, jak to jest w serwisie internetowym, utworów nie można przewijać ani wracać do poprzedniego utworu na liście - pamiętajmy o tym, bo to jedna z ważniejszych cech 8tracks.

8tracks to oryginalny serwis o dużych możliwościach. To jedno z bardziej znanych miejsc w sieci, w których można słuchać i znajdować muzykę. Niestety, jej aplikacja mobilna zawodzi. Największe wady? Nie ma nowoczesnego wyglądu, a poruszanie się po jej interfejsie jest toporne. Gdyby jej warstwa zewnętrzna, forma, była utworzona od nowa, można by ją śmiało polecić jako świetną aplikację. Umożliwia już teraz dodanie widżetu na pulpit, a muzyką można również sterować z poziomu panelu powiadomień. 8tracks w wersji dla systemu Android powinien być jednak znacznie lepszy - aplikacja internetowa jest o wiele lepsza. Mimo wszystko zaletą wydania dla Androida jest ta podstawowa funkcja serwisu, czyli możliwość słuchania miksów przygotowanych przez użytkowników w określonym celu. Znajdziemy więc w niej listy utworów dobre, zdaniem ich autorów, nie tylko wedle gatunków muzycznych, ale i wyselekcjonowane i dobre do fitnessu, relaksu, podczas nauki, rozmyślania itd.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem 8tracks.com - dostępna jest też wersja programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji, należy założyć konto. Można to zrobić przez podanie adresu e-mail lub przez połączenie się z profilem Google+ lub Facebook. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Można pozbyć się reklam po wykupieniu subskrypcji, której koszt to 25$ na 6 miesięcy.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
8tracks8tracks dla Android
2018-06-30

Ilość pobrań: 12 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
8tracks