w
googluj
pl

Clementine Remote


ico
Clementine to międzyplatformowy odtwarzacz muzyki; dostępny jest na systemy Windows, Mac i Linux (Fedora, Debian, Ubuntu). Jego potencjał jest spory, bo pozwala na zarządzanie kolekcją muzyki, konwertowanie plików muzycznych do popularnych formatów (np. MP3, OGG, FLAC), słuchanie radia internetowego z wielu serwisów (m.in. SKY.fm, Grooveshark, SoundCloud) czy słuchanie własnej muzyki pochodzącej z kont w chmurach (Box, Dropbox, OneDrive, Dysk Google). Clementine Remote to natomiast aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, która umożliwia zdalne sterowanie odtwarzaczem Clementine zainstalowanym na komputerze stacjonarnym; odtwarzacz musi być w wersji 1.2.1 lub wyższej.

Aby się z Clementine połączyć, trzeba w interfejsie sterującej aplikacji mobilnej wpisać adres IP komputera z uruchomionym odtwarzaczem Clementine i tapnąć "Połącz". Następnie, gdy ikona Clementine będzie pulsować, po kliknięciu w nią zobaczymy listę dostępnych komputerów z uruchomionym odtwarzaczem. Po nawiązaniu połączenia ma się dostęp do biblioteki muzycznej, list odtwarzania, okładek albumów i innych informacji związanych z utworami (mamy też dostęp do tekstów piosenek); można też zdalnie manipulować głośnością odtwarzacza, a nawet oceniać utwory. Dodatkową zaletą aplikacji jest to, że umożliwia pobranie przesłuchiwanej muzyki na urządzenie mobilne; wystarczy w tym celu zaledwie jedno tapnięcie w interfejsie Clementine Remote.

Clementine Remote to program szybki, funkcjonalny i bardzo ładny. Ocena końcowa nie może być więc inna: jeśli używasz Clementine na komputerze stacjonarnym, to ułatw sobie życie przez instalację narzędzia do zdalnego sterowania.

Uwaga!
Odtwarzacz Clementine, którym można sterować przy pomocy opisywanej aplikacji, dostępny jest dla systemu operacyjnego Windows.

Ograniczenia!
Aby korzystać ze zdalnego sterowania, należy mieć zainstalowany na komputerze stacjonarnym odtwarzacz Clementine w wersji minimum 1.2.1.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Clementine RemoteClementine Remote dla Android
2014-06-29
przejdź Clementine Remote dla Windows

Ilość pobrań: 29 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Clementine Remote