w
googluj

LenX 2.2.2


ico
LenX to aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która umożliwia tworzenie zdjęć o wysokiej ekspozycji na światło (długim czasie naświetlania). "To tak proste, jak nagranie filmu" - twierdzą twórcy programu i nie można się z tym nie zgodzić: aby wykonać tego typu zdjęcie trzeba tapnąć w przycisk spustu, a po chwili (sami decydujemy, ile ta chwila trwa, ale zwykle chodzi o 2-3 sekundy) kolejne tapnięcie oznaczać będzie koniec tworzenia zdjęcia i jego "naświetlania się".

Jakie w rezultacie zdjęcia otrzymamy? To zależy np. od tego, jak silna będzie ekspozycja. Jeśli w jasny, słoneczny dzień ustawimy wysoki poziom ekspozycji, a więc wysoki poziom światła, wówczas nasze zdjęcie będzie jednolicie białe, czyli nieudane. Jeśli z kolei w nocy ustawimy niski poziom ekspozycji - sytuacja będzie odwrotna, a zatem zdjęcie będzie czarne, ale rezultat ten sam: zdjęcie nieudane. Aby więc wykonać efektowne zdjęcie należy umiejętnie regulować poziomem ekspozycji. Program umożliwia to regulowanie nie tylko przed, ale również w trakcie tworzenia zdjęcia.

Nie martwmy się więc, jeżeli jeszcze nigdy takich zdjęć nie tworzyliśmy bądź nie wiemy, o co tak naprawdę chodzi z tą całą ekspozycją. Jeśli choć trochę lubimy robić zdjęcia przy użyciu swojego urządzenia mobilnego i chcielibyśmy teraz zrobić coś nietuzinkowego, właśnie takie np. zdjęcia skupiające się na "graniu światłem", wtedy już po parunastu próbach zrobienia takiego zdjęcia przy użyciu LenX, uda nam się i, być może, tego typu fotografie przypadną nam od teraz do gustu. Aplikacja, choć jest bardzo prosta - umożliwia jedynie regulację ekspozycji, przybliżania, jak i zmianę kamery na frontową (jeżeli ją w urządzeniu posiadamy), to na pewno spełnia swoją funkcję.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
LenXLenX dla Android
2017-05-28

Ilość pobrań: 632 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 20

Komentarze (0)
LenX