w
googluj
pl

TuneIn Radio


ico
W dzisiejszych czasach zwykłe radio mało kogo bawi. Jest zwykle duże i nieporęczne. Wybór stacji jest niewielki - no, może i jest ich kilka. Jeśli jesteś posiadaczem urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android i też odnosisz takie wrażenie - a lubisz radio - to mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję: radio internetowe - TuneIn Radio. To aplikacja zawierająca gigantyczną liczbę stacji radiowych: ponad 100 tysięcy. Oczywiście ogromnej części tego nawet nie sprawdzimy, ale w tym zbiorze powinniśmy znaleźć coś dla siebie. Tematyki, jak i języki, są różne - jest też język polski, więc jeśli specyficzna atmosfera radia jest Ci bliska, ale fizyczne radio łatwo jest Ci jednak zastąpić smartfonem czy tabletem - to na pewno polubisz TuneIn.

Aplikacja ma 4 sekcje, a dostęp do nich mamy przez szufladę nawigacyjną, czyli panel z menu, który wyciągamy albo gestem przesunięcia palcem z lewej krawędzi w kierunku środka wyświetlacza, albo stuknięciem w logo znajdujące się w pasku akcji. Oto te sekcje wraz z ich krótką charakterystyką (aplikacja nie jest całkowicie spolszczona; tu podajemy polskie nazewnictwo):
• Strona główna - przypomina listę aktywności z Facebooka; po wyborze ulubionych stacji będziemy mieć do nich dostęp w ten sposób, że audycje najnowsze będą na górze, a starsze kolejno na dole,
• Przeglądaj - mamy tu takie działy tematyczne stacji, jak: Muzyka, Sport, Aktualności, Rozmowa; do tego stacje można przeszukiwać wedle lokalizacji czy języka. Niekiedy musimy dokonać kilku wyborów, aby odnaleźć odpowiednią stację, ale przeszukiwanie odbywa się szybko i jest intuicyjne,
• Eksploruj - to opcja podobna do powyższej, ale jeszcze łatwiej tu dodawać stacje do ulubionych; niemniej przedstawione listy stacji ułożone są wedle popularności, więc niekoniecznie znajdziemy tu niszowe stacje (i na odwrót: tu szybko znajdziemy te najpopularniejsze i to wedle popularnych kategorii, zwłaszcza muzycznych),
• Mój profil - tu natomiast znajdziemy swoje ulubione stacje; do słuchania stacji nie jest potrzebne tworzenie konta, ale można go utworzyć, aby na trwałe zapamiętać własne radiowe wybory i dać innym możliwość śledzenia naszych ulubionych (i odwrotnie); do TuneIn przyłączyć się można przez konta Google, Facebook lub przez e-mail.

Choć do uruchomienia aplikacji nie potrzebujemy połączenia z internetem, to oczywiście musimy być online, aby stacje przeglądać i je słuchać. Pamiętajmy, że - choć jakość strumienia można wybrać i zdecydować się na niską jakość, a więc i niewielki transfer - najlepiej słuchać radia przez wifi lub w ramach tańszego pakietu internetowego w wypadku kart prepaid. Program cechuje się nowoczesnym designem - nie wszystko w nim jednak funkcjonuje idealnie (np. przejście o 10 sekund wstecz, gdy słuchamy już stacji; zaś przy poruszaniu się po interfejsie można wyczuć pewną toporność). Ale i tak jest to świetna aplikacja.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Możliwe jest utworzenie konta - zrobimy to przez Google, Facebooka lub metodą tradycyjną, przez e-mail. Wersja Pro kosztuje 12,16 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale nie wszystko spolszczono

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
TuneIn RadioTuneIn Radio dla Android
2014-06-18

Ilość pobrań: 128 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TuneIn Radio