w
googluj

LosslessCut 3.61.1


LosslessCut to niewielki i prosty program do przycinania nagrań wideo i nie tylko. Obsługuje formaty MP4, MOV, WebM, MKV, OGG, WAV, MP3, AAC oraz H264. Cechuje się bardzo prostym, ale czytelnym interfejsem, a przez to intuicyjną obsługą. Program robi to, co sugeruje nazwa i próżno szukać w nim dodatkowych opcji. Jego zadaniem jest wyłącznie przycinanie wgranych plików do żądanej długości. Pliki wynikowe zapisywane są w dokładnie takiej samej rozdzielczości i formacie, jak plik wejściowy. Aplikacja stanowi przez to ciekawe rozwiązanie głównie dla osób, które lubią szybko dzielić się nieobrobionymi filmami z przyjaciółmi (na przykład nagranymi smartfonami), ale jednocześnie chciałyby nieco skrócić ich długość.

Świetnie może się również sprawdzić w przypadku przycinania nagrań z samochodowych rejestratorów wideo, aby dłuższy film zawęzić wyłącznie do ciekawego fragmentu. Jak wspomniano wcześniej, obsługa aplikacji jest naprawdę prosta. Po uruchomieniu wystarczy wskazać, jaki plik chcemy edytować, a następnie przystąpić do wskazania fragmentu, który nas interesuje. Interfejs oferuje jeden podgląd, który wskazuje na ostatnio odtworzony lub wybrany kawałek. Jeśli więc wskażemy punkt początkowy filmu na osi czasu, wyświetli klatkę, która będzie mu odpowiadać (i analogicznie w przypadku moment zakończenia).

Po przycięciu, nagranie zapisywane jest na dysku jako nowe, w tym samym katalogu, co plik wejściowy. Ponieważ nie następuje tu żadna konwersja wideo (materiał zapisywany jest w tym samym formacie, co wejściowy plik), cały proces przebiega naprawdę szybko i na efekt końcowy od momentu uruchomienia przycinania musimy poczekać maksymalnie kilka sekund. Program można szczerze polecić, jako szybkie rozwiązanie do szybkiego przycinania klipów. Aplikacja rozwijana jest w oparciu o licencję z otwartym kodem.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Wersja dla systemów 64 bit.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (26 głosów)

Strefa Download programu
LosslessCutLosslessCut 3.61.1
Wersja stabilna
103 MB | 2024-05-27

Ilość pobrań: 16454 | W tym miesiącu: 16 | W poprzednim miesiącu: 30

Komentarze (1)
LosslessCut
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.15 09:26
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawie wygląda.
LosslessCut 1.8.0