w
googluj

Video Clip QuickTool 0.3.1


Video Clip QuickTool to prosty program do podstawowej edycji filmów. Aplikacja umożliwia przycinanie, kadrowanie oraz odpowiednie obracanie filmu, pozwalając w ten sposób odpowiednio przygotować nagranie do dalszej publikacji, na przykład jeśli nagrane było wcześniej smartfonem i w związku z tym niekoniecznie dobrze zapisano informację o orientacji. Program jest prosty w obsłudze, a jego działanie dość szybkie, przez co wygodnie się z niego korzysta na co dzień.

Po uruchomieniu aplikacji i wskazaniu odpowiednio filmu do edycji, na ekranie zostają wyświetlone dwa okienka podglądu. Symbolizują one pierwszą i ostatnią klatkę filmu – można dzięki nim na bieżąco obserwować jaki wybieramy punkt początkowy i końcowy nagrania, podczas przycinania całego filmu. Czynność tę można wykonać na przykład suwakiem, który wyświetlany jest poniżej podglądów. Alternatywnie można także wybrać konkretną minutę rozpoczęcia i zakończenia, korzystając z przycisków umiejscowionych powyżej osi czasu. Na tym samym ekranie mamy również opcję zmiany docelowej rozdzielczości nagrania oraz skontrolowania poziomu głośności. Uruchomimy tu także opcję obracania obrazu oraz kadrowania, choć te uruchamiane są już w osobnych oknach.

Na uwagę zasługuje narzędzie obracania, w którym wygodnie rozwiązano kwestię ustawień. Zamiast skomplikowanych napisów, na ekranie widzimy jednocześnie podgląd miniatur wszystkich opcji związanych z obrotem i lustrzanym odbiciem filmu. Do dużo bardziej intuicyjne rozwiązanie, niż konieczność zastanawiania się, czy aby uzyskać odpowiedni efekt konieczne jest na przykład „przerzucenie w poziomie i obrót o 90 stopni w lewo” – tutaj wystarczy wybrać odpowiedni obrazek.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Video Clip QuickToolVideo Clip QuickTool 0.3.1
Wersja stabilna
6.45 MB | 2017-12-24

Ilość pobrań: 790 | W tym miesiącu: 43 | W poprzednim miesiącu: 27

Komentarze (0)
Video Clip QuickTool