w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 539
Wszystkich postów: 946582
Wszystkich tematów: 141391

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

Catalyst Edit (Production Suite) 2019.1


Catalyst Edit (Production Suite) – proponowany przez Sony pakiet programów Catalyst Edit oraz Catalyst Prepare służących do przygotowywania i edycji filmów zapisanych głównie w formatach Sony Pro, z uwagi na szeroki wachlarz możliwości kierowany głównie do zastosowań profesjonalnych. Aplikacje pozwalają pracować w rozdzielczości 4K, 2K, HD oraz na plikach RAW, wpierając przy tym wiele faktycznie istniejących kamer i innych urządzeń, jako sprzętów wejściowych. Ponieważ Catalyst Prepare funkcjonuje również jako osobna aplikacja, opisując pakiet skupimy się na wrażeniach płynących z obsługi programu Catalyst Edit, który możemy pobrać jedynie we wspomnianym zestawie.

Co ciekawe, pomimo możliwości, które pozwalają na co dzień korzystać z programu zawodowcom podczas tworzenia swoich dzieł, aplikacja sprawia wrażenie zaskakująco prostej w obsłudze. Naturalnie, wśród opcji znajdziemy bardzo wiele ustawień i funkcji, których działanie może okazać się zrozumiałe jedynie dla osób wtajemniczonych w tajniki edycji wideo, jednak oceniając program szczególnie w kontraście do wielu rozwiązań konkurencyjnych, ogólna przejrzystość wszystkich narzędzi i generalny ład panujący w interfejsie jest wręcz wzorowy. Wygoda na co dzień płynie również z zastosowania szarości w niemal wszystkich opcjach, dzięki czemu podczas edycji klipów jedynymi kolorowymi elementami na ekranie są właśnie edytowane nagrania, co pozwala użytkownikowi skupić uwagę wyłącznie na nich.

Wśród ważniejszych opcji oferowanych przez program (jednocześnie nowych dla wersji 2016) wyliczyć należy m.in. narzędzia kopiowania/ przycinania/ wklejania dostępne dla wielu ścieżek jednocześnie, dostosowywanie aspektów obrazu wielu klipów, podgląd powiększenia i przesuwania, dostosowywany widok efektów, tworzenie automatycznych backupów, obsługa warstw, zapamiętywanie ustalonego przez użytkownika układu okien, współpraca z wtyczkami, tworzenie szybkich kopii klipów oraz sprawne poruszanie się pomiędzy poprzednim/ następnym nagraniem.

Uwaga!
• Program przeznaczony jest jedynie dla użytkowników wykorzystujących 64-bitowy system Windows.
• Opisywany Catalyst Edit wchodzi w skład Production Suite, jednocześnie uzupełniając funkcjonujące również osobno inne aplikacje Sony z tej samej linii produktów: Catalyst Prepare oraz Catalyst Browse.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 15 dni działania.

Wymagania!
Pierwsze uruchomienie programu wymaga przeprowadzenia rejestracji nowego użytkownika. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link, którego kliknięcie będzie konieczne w celu dokończenia uwierzytelniania i do poprawnego uruchomienia aplikacji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Catalyst Edit (Production Suite)Catalyst Edit (Production Suite) 2019.1
Wersja stabilna
391.15 MB | 2019-05-31

Ilość pobrań: 140 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Catalyst Edit (Production Suite)