w
googluj

Wondershare Filmora 13.2.8


Wondershare Filmora – interesujący program do tworzenia pamiątkowych filmów lub pokazów slajdów z własnym podkładem muzycznym, dodatkowymi efektami i napisami. Stanowi w zasadzie odpowiednik systemowego Movie Makera, jest jednak aplikacją oferującą znacznie więcej funkcji, generalnie sprawniej działającą i momentami bardziej intuicyjną w obsłudze. Dodatkowym atutem jest wsparcie dla sprzętowej akceleracji graficznej (bardzo istotne z punktu widzenia renderowania filmu przed zapisem) dla technologii AMD, Nvidii oraz Intela. Co ciekawe, jest jednak ono domyślnie wyłączone w ustawieniach, zatem przed przystąpieniem do korzystania z aplikacji, warto do nich zerknąć i włączyć interesujące nas parametry pracy aplikacji.

Tworzenie nowego projektu jest proste i w zasadzie w każdym możliwym aspekcie podobne do innych, podobnych aplikacji. Nawiązując ponownie do systemowego Movie Makera – osoby, które korzystały wcześniej z tego narzędzia, poczują się tutaj jak „w domu” i bez sięgania do instrukcji z powodzeniem stworzą nowy film. Działania użytkownika sprowadzają się tutaj do wybierania interesujących mediów (filmów, zdjęć, muzyki) i dodawania ich na oś czasu, która reprezentuje całe nagranie.

Na poszczególne elementy można nakładać tekst lub animacje, a po kolejnych fragmentach zmieniać przejścia. Ciekawostką jest fakt, iż większość efektów wyświetlana jest jedynie w formie miniatury – jeśli będziemy chcieli ich użyć, program na bieżąco pobierze odpowiednie pliki w tle. Takie rozwiązanie spowalnia nieco pierwsze wykorzystanie programu (i zmusza do posiadania czynnego połączenia internetowego), ale jednocześnie znacznie odchudza pierwotny plik instalacyjny.

Uwaga!
• Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.
• Nawet biorąc pod uwagę stosunkowo szeroką gamę opcji w programie, aplikacja cechuje się dość dużym zapotrzebowaniem na pamięć RAM (dla porównania, samo uruchomienie programu zarezerwuje niemal 11 razy więcej pamięci, niż wymaga tego systemowy Movie Maker). Nadal są to jednak rząd kilkuset megabajtów, co dla obecnych komputerów nawet ze średniej półki nie będzie stanowiło wyzwania, warto jednak mieć to na uwadze, jeśli jednocześnie korzystamy z wielu aplikacji lub mamy słabszy sprzęt.

Ograniczenia!
• Producent konsekwentnie określa opisywaną wersję programu, jako testową typu Trial, jednak nam nie udało się potwierdzić informacji o jakimkolwiek ograniczeniu czasowym działania programu, wynikającym z cech tego typu licencji.
• Aplikacja w testowej, demonstracyjnej wersji (z którą w praktyce mamy do czynienia), na pliku wynikowym umieszcza znak wodny z logo producenta, nie oferuje osobistej pomocy technicznej oraz ogranicza dostęp do aktualizacji.

Wymagania!
Do instalacji programu konieczne jest połączenie z Internetem.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (16 głosów)

Strefa Download programu
Wondershare FilmoraWondershare Filmora 13.2.8
Wersja stabilna
1.96 MB | 2024-03-21

Ilość pobrań: 925 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 19

Komentarze (0)
Wondershare Filmora