w
googluj

GoPro Studio 2.5.9 Build 2658


GoPro Studio to edytor wideo dedykowany wszystkim użytkownikom przenośnych, sportowych kamerek tego producenta. Pozwoli odpowiednio złożyć kilka nagrań w całość, obsłużyć 3D, nałożyć na nie efekty, w tym często stosowane spowolnienie, aby w wynikowym pliku otrzymać interesujący film. Aplikacja z jednej strony jest typowym edytorem wideo, z drugiej jednak, niektóre jej funkcje (głównie nakierowane na obsługę filmów z kilku kamerek jednocześnie), docenią jedynie posiadacze kamer GoPro (w tym przypadku co najmniej dwóch).

Program jest prosty w obsłudze, która przy pierwszym uruchomieniu zostaje nam przedstawiona w formie króciutkiego tutoriala. Cały proces edycji zamknięty został w trzech głównych krokach. Najbardziej rozbudowanym z nich jest drugi etap, w którym do dyspozycji dostajemy wiele narzędzi edycyjnych w zakresie kolorystyki, jakości, efektów oraz przejść. Możliwe jest tu również stosowanie szablonów, o czym również informuje nas automat, zachęcając do wyboru odpowiedniej sekwencji ujęć. Podczas samej edycji na ekranie mamy dostępnych kilka obszarów, w tym główny podgląd, narzędzia kontrolne, pasek z opcjami oraz listę wszystkich klipów, które możemy użyć w trakcie montażu.

Warto zwrócić uwagę na bardzo szczegółową i dopracowaną instrukcję obsługi. Jest ona dostępna offline w formie pliku PDF (co jest zaletą, a obecnie należy do rzadkości). Dużym atutem jest wiele ilustracji i zrzutów ekranu z programu, które świetnie prezentują sposób osiągnięcia konkretnego efektu. O ile język angielski nie jest dla nas przeszkodą (instrukcja, podobnie jak i interfejs, oferowana jest tylko w tym języku), warto otworzyć ten dokument i potraktować go jako cenny przewodnik po aplikacji.

Uwaga!
Podczas naszych testów, serwer producenta dostarczający instalator działał zaskakująco wolno – warto uzbroić się w cierpliwość podczas pobierania pliku, mimo, iż nie jest on szczególnie duży.

Ograniczenia!
Dostępność niektórych funkcji oprogramowania wymaga użycia konkretnych kamer GoPro (szczegóły dostępne są na stronie producenta).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (16 głosów)

Strefa Download programu
GoPro StudioGoPro Studio 2.5.9 Build 2658
Wersja stabilna
187.34 MB | 2018-04-29

Ilość pobrań: 3328 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
GoPro Studio