w
googluj
pl

Pigeon Planner 2.2.2


Pigeon Planner to rozbudowany program dla wszystkich hodowców gołębi. Umożliwia zarządzanie swoim inwentarzem z dodatkowymi informacjami typowymi dla gołębi. Każdy ptak może posiadać tutaj własny wpis do bazy z dość szczegółową metryką oraz zdjęciem. Dostępne są również informacje o rodzicach (między innymi w formie "drzewa genealogicznego"), jak również typowe dane związane z hodowlą: baza dawkowania odpowiednich leków, zarządzanie rozmnażaniem czy statystyki z odbytych lotów.

Co istotne, wszystko zostało zorganizowane w bardzo czytelny sposób, więc obsługa programu nikomu nie powinna przysporzyć trudności. Zastosowano w nim również stosunkowo dużą czcionkę, co może znacznie ułatwić pracę w terenie, na przykład podczas wpisywania niektórych informacji do bazy nie przy biurku, a na dworze, przy gołębniku. Całą obsługa sprowadza się do wybrania jednego z głównych modułów na dole ekranu lub z paska narzędzi w górnej jego części. Z ich poziomu dostaniemy się kolejno do funkcji odpowiadających za informacje o rodowodzie, krewnych, rozmnażaniu, mediach oraz lekach. Dodawanie kolejnych gołębi do bazy odbywa się przez wygodny kreator, który uruchamiany jest przyciskiem "+". Każdy dodane ptak ma w swojej metryce informacje o rodzicach, które uzupełnić możemy numerem obrączki oraz rokiem. Wygodniej jest zacząć uzupełniać bazę od starszych osobników, gdyż wówczas dodając do programu młodsze ptaki, rodzica będziemy mogli wybrać z listy, a nie wpisywać jego dane ręcznie.

Warto dodać, iż preferencje programu pozwalają skorzystać z kilku przydatnych opcji, z których najprzydatniejsze pozwolą zarządzać ilością wyświetlanych informacji o gołębiach oraz ustawić stosowane jednostki dystansu i prędkości. Program należy pochwalić za bardzo szybkie uruchamianie.

Spolszczenie!
Niestety nie wszystkie funkcje zostały poprawnie przetłumaczone z języka angielskiego.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Pigeon PlannerPigeon Planner 2.2.2
Wersja stabilna
8.74 MB | 2014-12-07
przejdź
Pigeon Planner Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 1039 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
Pigeon Planner
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 13:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wygląda bardzo schludnie.
Pigeon Planner 2.2.2