w
googluj
pl

Territory Manager 4.0.1.7


Territory Manager to narzędzie do analizy i wizualizacji danych w kontekście geograficznym. Aplikacja przedstawia zbiory związane ze sprzedażą i lokalizacją zdarzeń na czytelnych mapach. Jest dedykowana przede wszystkim dla osób zajmujących się marketingiem, logistyką i reklamą, niemniej bardzo dobrze sprawdzi się także w instytucjach naukowych i organizacjach. Zastosowania programu są różnorakie - przyda się do terytorialnej analizy sprzedaży (rynek regionalny, ogólnopolski, kontynentalny, światowy), wizualizacji danych udostępnianych przez Główny Urząd Statystyczny czy optymalizacji struktur regionalnych.

Territory Manager posiada przyjazny interfejs w polskiej wersji językowej. Boczny panel pozwala na zarządzanie elementami mapy. Dane uszeregowane są w zagnieżdżone struktury - każde terytorium oprócz nazwy, ma przypisaną barwę oraz podstawowe dane (powierzchnia, ludność). Projektowanie polega na odpowiednim grupowaniu mniejszych jednostek geograficznych, takich jak gminy czy powiaty. Możemy to zrobić na kilka sposobów - od ręcznego zaznaczania poszczególnych obszarów aż po wczytanie gotowego zbioru z dysku twardego (kilka przykładowych zostało dołączonych do paczki instalacyjnej). Użytkownik może korzystać z warstw, wyszukiwarki i funkcji filtrujących. W centralnej części okna znajdziemy podgląd projektu w kilku trybach widoku (struktura, tabela, mapa).

Pozostałe funkcje:
- kreator map tematycznych (kartogram, wykresy słupkowe i kołowe),
- import i eksport danych w formatach: XLSX, XLS, CSV,
- wsparcie geolokalizacji (opcja będzie przydatna na przykład do umieszczenia punktów sprzedaży na mapie),
- możliwość zmiany formatowania etykiet,
- kilka trybów wybierania (koło, punkt, wielokąt),
- zapisywanie map do pliku graficznego w formacie PNG,
- edycja i wydruk map.

Narzędzie posiada bardzo dobrą dokumentację. Plik pomocy został dołączony do programu, natomiast na stronie producenta znajdziemy także FAQ oraz przewodnik w formie nagrania wideo.

Ograniczenia!
Program jest dostępny w wersji testowej typu trial. Ograniczenia są spore - nie mamy możliwości zapisywania, drukowania, a także uruchamiania dodatkowych map. Co więcej, w głównym oknie wyświetlany jest znak wodny.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Territory ManagerTerritory Manager 4.0.1.7
Wersja stabilna
173.85 MB | 2015-12-27

Ilość pobrań: 374 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Territory Manager