w
googluj
pl

Miara PRO 1.4.100.0


Miara PRO – polskojęzyczny program do automatycznego wymiarowania elementów (tworzenia przedmiarów) na podstawie rysunków CAD. Aplikacja obsługuje w tym zakresie uniwersalne formaty DWG oraz DXF, a dodatkowo rozszerzenie RYS – format własny tego producenta, który stosowany jest wewnątrz innych programów związanych z projektowaniem CAD. Ciekawostką jest wbudowana opcja wymiarowania obiektów bezpośrednio z fotografii (tutaj obsługiwana jest większość podstawowych i popularnych formatów, w tym JPG, BMP, GIF, PNG oraz TIFF). Program radzi sobie również z elementami, które na zdjęciach zostały zniekształcone, na przykład wskutek wad optycznych obiektywu, czy też nietypowej perspektywy.

Obsługa aplikacji jest prosta, a dzięki interfejsowi opartemu o wykorzystanie wstążki, naprawdę intuicyjna, również dla osób początkujących. Zdejmowanie kolejnych wymiarów wykonujemy korzystając z narzędzi, które znajdziemy w górnej sekcji okna edycji. Zebrane wyniki można później wyeksportować. Program obsługuje pliki PDF, HTML, a także rozszerzenia znane z pakietów biurowych, takich jak Microsoft Office, OpenOffice czy LibreOffice.

Ciekawostką są wbudowane w program słowniki, które dzielą obiekty ze względu na branże. Dzięki temu możliwe jest stworzenie łatwiejszego opisu dla wymiarowanych elementów. Aplikacja może pochwalić się dopracowaną instrukcją obsługi, z której zdecydowanie warto skorzystać. Ponieważ mamy do czynienia z rodzimą produkcją, podręcznik jest naturalnie również polskojęzyczny. Z pewnością będzie cennym źródłem informacji, głównie dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Ograniczenia!
Demonstracyjna wersja programu wyświetla faktyczne wyniki tylko w momencie dokonywania pomiaru – później wartości te są fałszowane.

Wymagania!
W przypadku systemu Windows XP, konieczna jest instalacja dodatku Service Pack 3.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Miara PROMiara PRO 1.4.100.0
Wersja stabilna
59 MB | 2017-08-25

Ilość pobrań: 98 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Miara PRO