w
googluj

Cold Turkey Basic 3.10


Cold Turkey to ciekawy program do blokowania stron internetowych. Autor reklamuje narzędzie jako idealny sposób na walkę z nałogiem marnowania czasu przed komputerem i zwiększenie wydajności pracy. Wyłączenie możliwości odwiedzania witryn wydaje się być dobrym sposobem na poprawienie koncentracji nad zadaniami.

Konfiguracja aplikacji jest niezwykle prosta. Po uruchomieniu narzędzia widoczne jest główne okno, w którym należy wybrać jakie strony i gry komputerowe chcemy zablokować (obecnie obsługiwany jest tylko Warcraft III). Dostępna jest standardowa lista najczęściej odwiedzanych portali (Facebook, Twitter, Youtube, Reddit, MySpace i inne). Użytkownik może również podać własne adresy. Wystarczy przejść na kartę "Custom" i skorzystać z dostępnego na niej formularza. Kolejnym i ostatnim krokiem konfiguracji jest określenie okresu blokady - wystarczy podać datę. Działanie rozpoczyna się po naciśnięciu przycisku "Go Cold Turkey!" i potwierdzeniu wyboru.

Warta uwagi jest wysoka skuteczność i stabilność. Aplikacja jest również trudna do obejścia - nie jest możliwe zatrzymanie blokady za pomocą deinstalacji, Menedżera Zadań czy menu w Zasobniku Systemowym - należy rozsądnie definiować reguły.

Cold Turkey jest dostępny bezpłatnie (licencja GNU GPL). Program jest kompatybilny z najnowszymi systemami z rodziny Windows oraz dowolną gałęzią przeglądarek internetowych. Interfejs w angielskiej wersji językowej.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
Cold Turkey BasicCold Turkey Basic 3.10
Wersja stabilna
55.94 MB | 2020-01-31

Ilość pobrań: 3405 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (5)
Cold Turkey Basic
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 14:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Gra słowna - 'cold turkey' to abstynencja.
Cold Turkey Basic 2.1.2
avatararrow
~Aś | 2013.07.12 20:17
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dlaczego po instalacji tego cudeńka i ustawieniu stron do blokowania nie mogę kliknąć "Go Cold Turkey!"? Może robię coś źle, oświećcie mnie proszę :)
Cold Turkey 0.7
avatararrow
~cimlik | 2011.12.09 21:41
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@Radek: są co najmniej dwa rozwiązania - edycja pliku HOSTS w katalogu systemowym lub po prostu zaczekanie na skończenie się blokady (maksymalnie może być to tydzień).
avatararrow
~Radek | 2011.12.09 17:39
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest możliwość odblokowania tych stron które zablokuje? Jeżeli tak to jak?
avatararrow
~Raq | 2011.12.09 12:21
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Może również służyć jako ochrona rodzicielska.