w
googluj

MiTeC Network Meter 2.3.0.0


MiTeC Network Meter - lekki monitor połączeń sieciowych dla systemu Windows. Jest to kolejne z serii przydatnych narzędzi użytkowych rozwijanych przez czeskiego programistę, Michala Mutla. Program cechuje się prostą obsługą i bezproblemowym działaniem. Umożliwia śledzenie interfejsów i adapterów sieciowych - mogą być to zarówno urządzenia będące częścią składową komputera jak i wirtualne jednostki.

W programie znajdziemy tylko i wyłącznie opcje analizowania prędkości, a co za tym idzie procentu wykorzystania naszego połączenia sieciowego. Na bieżąco generowany jest wykres i wyświetlane dane liczbowe. Zbierane informacje nie są nigdzie zapisywane, nie ma też możliwości zdecydowania, które dane mają pojawiać się na ekranie.

Takie uproszczenie aplikacji powoduje, że obsłużyć będzie ją potrafić każdy, ale jednocześnie zyskujemy stosunkowo niedużą funkcjonalność. Po uruchomieniu programu wyświetlane jest nieduże okienko, w którym docelowo znajdą się wykres i dane prędkości naszego łącza. Włączenie analizy na bieżąco wymaga jednak uprzedniego wskazania programowi karty sieciowej, którą chcemy wziąć pod uwagę (wystarczy wybrać odpowiednią nazwę z rozwijanej listy dostępnych urządzeń). Takie rozwiązanie zasługuje oczywiście na pochwałę, ponieważ pozwala użytkownikowi ręcznie zdecydować które urządzenie ma być analizowane. Z drugiej jednak strony na niewielką naganę, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków hipotetyczny użytkownik opisywanego programu będzie dysponować tylko jedną kartą sieciową w komputerze, więc w przypadku wykrytego tylko jednego urządzenia, producent mógł zautomatyzować ten etap konfiguracji.

MiTeC Network Meter nie posiada zbyt wielu funkcji, co może być odebrane zarówno jako zaleta jaki i wada. W głównym oknie wyświetlane są wszystkie wykryte interfejsy sieciowe. Dla każdego z nich widoczne są wskaźniki informujące o aktualnej prędkości pobierania/wysyłania danych oraz najwyższej zanotowanej wartości. Aplikacja udostępnia sumaryczne wyniki dla aktualnej sesji, natomiast wszystkie zarejestrowane dane zobrazowane są na czytelnym wykresie czasowym. Opcje konfiguracyjne pozwalają użytkownikowi na włączenie/wyłączenie śledzenia wybranych interfejsów, ukrycie nagłówka okna oraz wyświetlenie listy wszystkich urządzeń. Program udostępnia także funkcję podglądu właściwości sprzętowych. Możemy zapoznać się z podstawowymi parametrami, takimi jak: nazwa, maksymalna prędkość, rozmiar MTU, adres MAC, rodzaj interfejsu. Dodatkowo, aplikację można zminimalizować do ikony w zasobniku systemowym (obok zegara). Dzięki wspomnianej funkcji nie będzie przeszkadzała w bieżącej pracy na komputerze, będąc jednocześnie cały czas pod ręką.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Program może być wykorzystywany także do zastosowań komercyjnych - na przykład do monitorowania połączeń sieciowych w firmie. Aplikacja nie wymaga instalacji na dysku twardym i jest gotowa do pracy zaraz po rozpakowaniu archiwum z plikiem wykonywalnym.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MiTeC Network MeterMiTeC Network Meter 2.3.0.0
Wersja stabilna
1.27 MB | 2019-01-10

Ilość pobrań: 314 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MiTeC Network Meter