w
googluj

MiniPing 1.1.0.0


MiniPing to niewielkie narzędzie pozwalające na zachowanie ciągłości połączenia z Internetem. Aplikacja jest odpowiedzialna za nieustanne wysyłanie sygnału ping - interwał wynosi 60 sekund, natomiast podczas jednej godziny działania zużywany jest zaledwie niecały kilobajt transferu. Oprogramowanie będzie szczególnie przydatne dla użytkowników posiadających połączenie internetowe, które wygasa w sposób automatyczny po wykryciu pewnego okresu nieaktywności - usługi tego rodzaju zapewniane są przez niektórych dostawców. Program mimo braku opcji konfiguracyjnych i dosyć niskiej funkcjonalności, spełnia bardzo dobrze swoje podstawowe zadanie.

MiniPing jest całkowicie bezobsługowy - wystarczy po prostu uruchomić plik wykonywalny. Narzędzie podczas działania minimalizuje się do zasobnika systemowego (ikona obok zegara), dzięki czemu w żaden sposób nie przeszkadza w bieżącej pracy na komputerze. Co ciekawe, mimo konieczności instalowania programu za pomocą dedykowanego kreatora, sama aplikacja działa w trybie portable - może zostać z powodzeniem skopiowana na nośnik dowolnego rodzaju.

Projekt jest dystrybuowany na zasadach licencji Creative Commons w wersji BY-NC-ND. Legalne użytkowanie programu jest dozwolone tylko i wyłącznie w zastosowaniach niekomercyjnych. Aplikacja nie wymaga uprawnień administratorskich oraz działa poprawnie na niemal każdej wersji systemów operacyjnych z rodziny Windows.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MiniPingMiniPing 1.1.0.0
Wersja stabilna
0.08 MB | 2013-01-15

Ilość pobrań: 222 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MiniPing