w
googluj
pl

DomainHostingView 1.82


DomainHostingView jest narzędziem wyświetlającym szczegółowe informacje o wybranych domenach internetowych. Program wysyła do domen serie zapytań DNS i WHOIS, po czym prezentuje zebrane dane w swoim oknie lub w pliku HTML. Narzędzie informuje o firmach hostujących serwer Web oraz serwery poczty i DNS, właścicielu i rejestratorze domeny, dacie utworzenia/aktualizacji/wyczerpania domeny, rejestrach DNS i innych szczegółach.

W raporcie podsumowującym uzyskamy dostęp do wszystkich powyższych danych, oprócz tego, dla niektórych domen mogą być wyświetlane informacje dotyczące rekordów DNS, subdomen, adresów IP związanych z firmą hostującą, a także tekst RAW, zwrócony po zapytaniu WHOIS skierowanym do domeny, serwera Web, serwera pocztowego i serwera nazw. W wypadku zwracanego tekstu RAW zastosowano pewne udogodnienie, linki w takim tekście są w pełni działającymi odnośnikami, wystarczy w nie kliknąć, by otworzyć w przeglądarce wybrany adres.

Ponieważ DomainHostingView jest aplikacją wykorzystującą zestaw znaków Unicode, może poprawnie wyświetlać rekordy WHOIS zawierające znaki międzynarodowe. Aplikacja wspiera także system Internationalized Domain Name (IDN) umożliwiający obsługę nazw domen zapisanych w kodzie innym niż ASCII. Dzięki temu program automatycznie konwertuje nazwy domen ze znakami spoza ASCII na format, który może być użyty w zapytaniach do serwerów WHOIS i DNS.

Szata graficzna programu jest mocno uproszczona, okno i przyciski mają naprawdę przestarzały wygląd. Okno główne składa się z obszaru, w którym wyświetlany jest raport, paska narzędzi oraz z menu aplikacji. Pasek pozwala na zapisywanie informacji do pliku HTML, odświeżanie raportu i kopiowanie zaznaczonych danych. Ciekawsze funkcje w menu to automatyczna ekstrakcja nazwy domeny z adresów zawierających podstrony itp., dodanie ikonki aplikacji do obszaru powiadomień, a także opcje zaawansowane, w których możemy określić serwer DNS i wybrać plik stylów CSS, pozwalający na zmianę wyświetlania raportu w pliku HTML. Obsługa programu jest bardzo prosta, ale interpretacja wielu z dostarczanych nam informacji wymaga posiadania zaawansowanej wiedzy o domenach, serwerach i działaniu sieci. Aplikację można obsługiwać również z wiersza poleceń, szczegóły znajdują się na stronie jej twórcy.

DomainHostingView przyda się wszystkim użytkownikom potrzebującym uzyskać podstawowe bądź szczegółowe informacje o rozmaitych domenach. Mnogość serwowanych przez aplikację danych nie powinna odstraszać mniej zaawansowanych informatycznie osób. Dzięki programowi zawsze mogą one uzyskać chociaż podstawową wiedzę o określonej domenie.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy uruchomić plik wykonywalny po wypakowaniu archiwum.
W Windows 2000 aplikacja nie wspiera Internationalized Domain Name, więc niemożliwa staje się konwersja nazw domen zapisanych poza kodem ASCII.
Raport programu opiera się na informacjach z publicznych serwerów WHOIS, jeżeli są one niedostępne lub blokują adres IP odpytującego (z powodu zbyt wielu zapytań w krótkim czasie), wówczas raport nie zostanie wygenerowany.

Wymagania!
Wymagania dla Firewall i rutera - należy pozwolić łączyć się programowi z siecią poprzez następujące porty TCP/UDP: 43 (WHOIS), 53 (DNS), 80 (HTTP), 25 (SMTP).

Spolszczenie!
Po wypakowaniu pliku spolszczenia z archiwum, należy umieścić go w folderze programu. Można także wypakować spolszczenie bezpośrednio do tego folderu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
DomainHostingViewDomainHostingView 1.82
Wersja stabilna
0.13 MB | 2019-07-14
Spolszczenie do DomainHostingView

Ilość pobrań: 350 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
DomainHostingView
avatararrow
~xxx | 2013.11.19 14:01
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Masa pisania o prostej rzeczy - zbędne i niepotrzebne.
DomainHostingView 1.55