w
googluj

Simple Custom Search 5.2


Simple Custom Search to niewielka aplikacja, umożliwiająca szybkie wyszukiwanie informacji i jakichkolwiek danych w różnych portalach za pomocą wielu silników wyszukiwania. Wystarczy wpisać interesującą nas frazę w okienko programu, kliknąć w jedną z domyślnych witryn, po czym wyświetli się ona w przeglądarce wraz z wynikami dla zapytania. Do programu można dodawać także inne, wybrane przez nas portale.

Domyślnie możemy przeszukiwać zasoby Google, Google Images, Wikipedii, YouTube, IMDB, DuckDuckGo, Twittera, Bing, Bing Images, Last.fm, Ask oraz Tumblr. Aby uwzględnić nową witrynę w Simple Custom Search, należy wcisnąć przycisk Edit w oknie programu, dodać wpis, po czym kliknąć Save (Zapisz). Można także edytować plik search.txt obecny w folderze aplikacji. Składnia wpisu wygląda następująco:

Wyświetlana w programie nazwa|adres wyszukiwania wybranego parametru

Przykłady:

Programosy|http://www.programosy.pl/szukaj.html?mode=search&search_name=

Yahoo|http://search.yahoo.com/search?p=

Adres wyszukiwania parametru możemy po prostu skopiować z paska adresu przeglądarki, po wyszukiwaniu określonych fraz w którejś z interesujących nas witryn. Należy pozbawić go słów, które chcieliśmy odnaleźć w portalu, i pozostawić jedynie część kończącą się znakiem równości. Sposób ten nie zawsze działa, ale wystarczy uważnie obserwować adres w przeglądarce (przy wyszukiwaniu w danej witrynie), by dobrać odpowiedni wpis w Simple Custom Search. Pierwszy wpis jest wpisem domyślnym i w tym portalu będą wyszukiwane dane po naciśnięciu klawisza Enter, zaś inne witryny można przeszukiwać klikając na ich nazwy myszką.

Program posiada prosty, ale dość estetyczny interfejs, możemy sami zdefiniować jego kolory za pomocą przycisku Colors, a także powiększać lub zmniejszać obszar panelu. Przycisk Page przeniesie nas na stronę producenta aplikacji. Obsługa programu jest bardzo łatwa, wyjątek stanowi dodawanie nowych wpisów wyszukiwania. Po pewnym czasie nawet mało zaawansowani użytkownicy powinni jednak poradzić sobie z uzupełnianiem Simple Custom Search o własne portale. Program ten to ciekawe rozwiązanie, znacznie ułatwiające korzystanie z wielu silników wyszukiwania i pomagające szybko znaleźć potrzebne nam dane w rozmaitych witrynach internetowych.

Uwaga!
Program działa również w systemach Windows Server 2003, 2008 i 2012.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Simple Custom SearchSimple Custom Search 5.2
Wersja stabilna
0.6 MB | 2014-02-18

Ilość pobrań: 136 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Simple Custom Search