w
googluj

CouchPotato 3.0.1


CouchPotato to sprytny i bezpłatny programik, służący do automatycznego pobierania filmów z sieci torrent przy pomocy naszego ulubionego klienta torrent.

Zasada działania aplikacji jest prosta: wyszukuje ona i pobiera filmy, których obejrzeniem jesteśmy zainteresowani, gdy tylko pojawią się one w internecie, oszczędzając użytkownikowi zachodu związanego ze śledzeniem premier i ręcznym przeszukiwaniem zasobów sieci.

Po instalacji, w domyślnej przeglądarce internetowej otwierane jest menu konfiguracji programu. Należy w niej określić aplikację, której zwykle używamy do pobierania plików z sieci torrent i usenet. Określamy także folder, do którego będą pobierane pliki oraz podajemy ewentualne hasło, jeżeli dostęp do programu jest nim zabezpieczony. Sam program również można zabezpieczyć hasłem – jest to dobry pomysł, jeśli korzystamy zeń poza naszą siecią lokalną.

Kolejnym krokiem jest określenie stron torrent, które będą przeszukiwane. Do wyboru mamy kilkanaście najpopularniejszych portali, w tym The Pirate Bay. Możemy także określić, czy filmy po pobraniu mają być poddawane takim działaniom, jak zmiana nazwy czy automatyczne wypakowanie z archiwum.

By dodawać do pamięci programu filmy, które chcemy obejrzeć gdy tylko pojawią się w internecie, należy wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę programu. Można także zainstalować podany na dole strony konfiguracyjnej skrypt użytkownika (można to zrobić np. za pomocą programu Greasemonkey) bądź przeciągnąć żółty przycisk programu do zakładek przeglądarki; spowoduje to, że filmy do pobrania będziemy mogli określać na takich stronach jak IMDB, Rotten Tomatoes czy Apple Trailers. Możliwe jest również określenie jakości, w jakiej pobierane będą filmy.

CouchPotato to funkcjonalny, estetyczny i prosty w obsłudze program, który powinien przypaść do gustu wszystkim fanom kinematografii.

Uwaga!
Program bywa "kapryśny". Aby pliki były pobierane prawidłowo, należy w ustawieniach programu upewnić się, że adres portu używanego przez klienta torrent jest podany poprawnie. Powinniśmy się także upewnić, że program jest uruchomiony z uprawnieniami administratora oraz że zapora systemu Windows (bądź inny firewall) nie blokuje mu dostępu do klientów torrent.

Po porady związane z użytkowaniem programu i rozwiązywaniem bardziej skomplikowanych problemów polecamy udać się na oficjalne forum aplikacji bądź zadać pytanie w systemie pomocy programosy.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
CouchPotatoCouchPotato 3.0.1
Wersja stabilna
18.2 MB | 2015-09-25

Ilość pobrań: 123 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
CouchPotato