w
googluj

Virtual Router 1.0


Virtual Router to niewielkie narzędzie użytkowe, pozwalające na utworzenie w systemie Windows wirtualnego punktu dostępowego (hotspot). Za pomocą aplikacji możemy w łatwy sposób udostępnić połączenie sieciowe dla innych urządzeń obsługujących sieci WiFi (telefony komórkowe, tablety, smartfony, drukarki bezprzewodowe, konsole, telewizory itd.). Transmisja jest szyfrowana za pomocą protokołu WPA2.

Obsługa programu Virtual Router jest bardzo prosta - nie powinna sprawić żadnych problemów początkującym użytkownikom komputera. W celu stworzenia nowego punktu dostępowego, wystarczy wpisać podstawowe dane identyfikacyjne (nazwa sieci - SSID, hasło), a następnie wybrać współdzielone połączenie. Konfigurację zatwierdzamy za pomocą przycisku "Start Virtual Router". Po poprawnym utworzeniu hotspota, zobaczymy go na liście połączeń sieciowych. Dodatkowo aplikacja udostępnia funkcje związane z zarządzaniem listą aktywnych urządzeń (zmiana domyślnej ikony, podgląd adresów IP/MAC). Program w trakcie pracy może zostać zminimalizowany do zasobnika systemowego - dzięki temu nie będzie przeszkadzał w bieżących zadaniach wykonywanych na komputerze.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie (licencja Microsoft Public). Aplikacja posiada otwarty kod źródłowy oraz może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych.

Uwaga!
Program należy uruchamiać z konta użytkownika posiadającego pełen zestaw uprawnień administratorskich. Aby je nadać, należy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji, a następnie z menu kontekstowego wybrać opcję "Uruchom jako administrator".

Wymagania!
Do poprawnego działania narzędzia niezbędna jest karta sieciowa posiadająca sterownik opatrzony certyfikatem zgodności z Windows 7/8 (wymagana jest obsługa funkcji Virtual Wifi oraz Wireless Hosted Network). W razie wątpliwości, warto zapoznać się z listą wspieranych urządzeń. System Windows 7 w wersji Starter Edition nie jest obsługiwany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Virtual RouterVirtual Router 1.0
Wersja stabilna
1.3 MB | 2013-02-13

Ilość pobrań: 4674 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (2)
Virtual Router
avatararrow
~dsawqw | 2017.01.24 23:12
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Potwierdzam nie dział w8 32bit
Virtual Router 1.0
avatararrow
~Nieee | 2015.02.27 20:18
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Beznadzieja, program nie działa.
Virtual Router 1.0