w
googluj

Taskwarrior 0.1.1604102123


ico
Taskwarrior to nieoficjalny mobilny port Taskwarriora - znanego, open-source'owego konsolowego narzędzia z Linuxa (choć nie tylko), przeznaczonego do zarządzania czasem oraz zadaniami do zrobienia, skierowanego do zaawansowanych użytkowników lub tych, którzy szukają alternatywnego sposobu obsługi TODO. Piękno programów konsolowych polega na tym, że pozwalają na błyskawiczne przeprowadzanie potrzebnych operacji. W wypadku Taskwarriora, aby dodać do listy nowe zadanie, wystarczy wydać polecenie "task add kupić jabłka". Z kolei polecenie "task list" wyświetli wszystkie zadania i jeśli wspomniane przed chwilą było pierwszym, to otrzymało ono identyfikator "1", co też zobaczymy na ekranie. Gdy już kupimy jabłka, wystarczy strzelić z karabinu maszynowego, tzn. z klawiatury, "task 1 done", żeby je usunąć z listy. Jednakże bohater tego tekstu, którego kod źródłowy też jest otwarty, dostępny jest, na co wskazuje już tytuł, dla systemu Android. Czym się obie wersje - stacjonarna i przenośna - różnią? Czy trzeba wpisywać polecenia przy użyciu klawiatury ekranowej?!

Mobilna wersja Taskwarriora udostępnia zwykły graficzny interfejs, który nie różni się zbytnio od tego, z czym mamy do czynienia w innych aplikacjach do TODO. W trakcie tworzenia nowego zadania wystarczy podać w formularzu jego nazwę, zaś opcjonalne jest m.in. ustawienie priorytetu, projektu, etykiety i terminu. Skrót do zadania można umieścić na pulpicie. Po otworzeniu szuflady nawigacyjnej mamy dostęp do szeregu zróżnicowanych raportów. Możemy przejrzeć m.in. zadania pilne, aktywne, wszystkie, zablokowane, ukończone, najnowsze, najstarsze, zaległe, powtarzające się. Choć można z tej aplikacji, a więc wymienionych przed momentem funkcji, korzystać bez nawiązywania połączenia z serwerem, zupełnie offline, to jednak wiele wtedy straci. Idealna konfiguracja to taka, która zakładać będzie obsługę Taskservera, czyli serwera umożliwiającego dzielenie się zadaniami pomiędzy różnymi urządzeniami. W tym wypadku możliwa jest łączność na linii komputer stacjonarny - smartfon, co z pewnością ucieszy każdego użytkownika oryginalnego Taskwarriora.

Podobnie jak wersja oryginalna, Taskwarrior w wersji na Androida każe przechowywać ustawienia w pliku tekstowym. To jedyna większa trudność w wypadku jego obsługi. Tutaj ustawienia to plik ".taskrc.android", który znajduje się w katalogu "Android/data/kvj.taskw/files/IDENTYFIKATOR_PROFILU" (program wspiera wielu profilów). Aby edytować ustawienia, można skorzystać z zewnętrznego bądź wbudowanego edytora tekstu. Potem trzeba pamiętać o odświeżeniu stanu programu (funkcja "Reload" w szufladzie). Aby ostatecznie mieć synchronizację z serwerem, trzeba wykonać kilka operacji. Ich dokładny opis znajdziemy na stronie projektu w serwisie Bitbucket.org.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TaskwarriorTaskwarrior dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Taskwarrior
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.17 13:50
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawe.
Taskwarrior