w
googluj

RoboForm 8.5.6.2


ico
RoboForm to nietypowy sejf na internetowe konta wydany dla urządzeń mobilnych z Androidem (ponadto są wersje dla Windowsa, Maca oraz iOS). Program, na tle innych tego typu menedżerów dostępnych dla systemu operacyjnego tworzonego przez Google, wyróżnia się interfejsem, który jest umiejętnym połączeniem przeglądarki internetowej z właściwym sejfem. Mówiąc inaczej: sejf to tutaj po prostu jedna karta przeglądarki - ta startowa, zatem w tle możemy otworzyć inne i normalnie surfować. Główny walor omawianego menedżera to ten, że automatycznie zapisuje loginy i hasła, które wpiszemy przy okazji logowania się do danej strony po raz pierwszy. Następnie wystarczy tapnięcie w taki zapisany login, aby RoboForm automatycznie zalogował nas do powiązanej strony.

Na samej górze ekranu program wyświetla pasek przeznaczony do funkcji przeglądarkowych. Mamy w nim kolejno: 1) skrót do strony startowej - czyli naszego sejfu; 2) wielofunkcyjne pole służące do wyszukiwania loginów w sejfie, frazy w internecie (przy użyciu silnika Yahoo!) lub wpisywania konkretnego adresu WWW; 3) licznik otworzonych kart z opcją przełączenia się do wybranej - powtórzmy, że ekran sejfu jest traktowany jako pojedyncza karta; 4) menu z różnymi opcjami uzależnionymi od aktualnego stanu ekranu - czy jesteśmy w sejfie, czy na strony internetowej.

Po wpisaniu adresu strony aplikacja staje się pełnoprawną przeglądarką, natomiast w zwykłym trybie swojego funkcjonowania interfejs poniżej paska górnego pokazuje zawartość sejfu. Zawartość ta podzielona jest na sekcje/ekrany: 1) najczęściej używanych loginów; 2) wszystkich loginów; 3) bezpiecznych notatek; 4) identyfikatorów; 5) w ogól wszystkich wprowadzonych danych.

Program oferuje duże możliwości. Oto tylko niektóre z nich:
• związane z obsługą haseł - generator haseł, automatyczna blokada po wybranym czasie (najmniej 10 sekund), zmiana hasła głównego, rozszerzenie dla przeglądarki Firefox, wypełnianie formularzy w aplikacjach, lista stron nie zapisujących automatycznie loginów/haseł,
• związane z surfowaniem po internecie - wymuszenie widoku desktopowego, silnik wyszukiwania Google, historia odwiedzonych stron, historia pobranych plików, usunięcie historii przeglądania.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacja każe nam założyć konto. Utworzymy je przy użyciu adresu e-mail, hasła oraz imienia. Hasło służyć będzie następnie do otwierania sejfu, zatem powinno być długie i unikalne, ale łatwe do zapamiętania. Potem wybiera się jeszcze metodę odblokowywania RoboForm. Do wyboru: 4-cyfrowy PIN albo utworzone przed chwilą hasło.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla stacjonarnego Windowsa

Ograniczenia!
Rejestracja przez podanie adresu e-mail jest wymagana. Dostępne jest opcja integracji z mobilną przeglądarką Firefox poprzez zainstalowanie rozszerzenia. Wersja dla Androida jest darmowa, ale dostęp do konta RoboForm z wielu platform wymaga subskrypcji (szczegóły na stronie producenta).

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
RoboFormRoboForm dla Android
2018-11-12

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
RoboForm