w
googluj
pl

KidControl 4.0.2


ico
KidControl to popularny i wysoko oceniany rodzinny lokalizator GPS dostępny dla urządzeń mobilnych z Androidem (wersja omawiana) oraz iOS, a także w internecie na Go.Kid-Control.com. Dzięki niemu możemy znać położenie na mapie wszystkich członków rodziny w czasie rzeczywistym i np. już nie pytać się ich telefonicznie lub SMS-em o to, gdzie są. Przede wszystkim jednak aplikacja ma pomóc rodzicom czuwać nad bezpieczeństwem dzieci. Pod tym względem umożliwia otrzymywanie automatycznych powiadomień, gdy dzieci dotrą do szkoły lub wrócą do domu - zaznaczymy najpierw na mapie dany punkt i określimy promień (150, 300, 500, 1000 metrów) należący do strefy geograficznej takiego zautomatyzowanego alertu. W kontekście danej osoby możemy zresztą otrzymywać również inne powiadomienia: o niskim poziomie naładowania baterii w urządzeniu oraz braku łączności. (Niby nic, ale zawsze coś - jest to bowiem, w gruncie rzeczy, prosta aplikacja). Ponadto udostępnia ona funkcję SOS, czyli wysyłania innym członkom rodziny alertu o zagrożeniu/niebezpieczeństwie.

Po pierwszym uruchomieniu trzeba się zarejestrować poprzez adres e-mail. Kolejnych członków rodziny można dodać poprzez wysyłkę zaproszeń e-mailem bądź SMS-em. Oczywiście, muszą należeć do KidControl, aby byli widoczni i obsługiwani przez omawiane funkcje. Specjalna wiadomość zawierać będzie kod, który bliscy będą musieli wpisać na ekranie rejestracji w swoich urządzeniach, dzięki czemu po przejściu do interfejsu automatycznie połączą się z całą rodziną. Aplikacja wyświetli potem ich symboliczne ikony (które można spersonalizować) na mapie, a mapa to tutaj ekran główny. Program oferuje korzystanie z mapy na bazie interfejsu OpenStreetMap lub ulic albo zdjęć satelitarnych Map Google. Domyślnie wykorzystywana jest ta pierwsza mapa i warto przy niej zostać, ponieważ wyświetla więcej szczegółów, np. numery domów. Wybranie danej osoby pokaże nam jej dokładne współrzędne, precyzję lokalizacji oraz czas ostatniej aktualizacji tych danych. Domyślnie aplikacja aktualizuje informacje w oparciu o GPS co 5 minut (inne opcje: 1, 15 minut). Dla członka rodziny otrzymamy dostęp do kilku funkcji, w tym historii przebytej przez niego trasy oraz wyznaczenia trasy do aktualnego miejsca pobytu.

Wielką zaletą KidControl jest to, że interfejs WWW pozwala zapoznać się z funkcjonowaniem aplikacji w trybie demonstracyjnym, tzn. bez zakładania konta. Warto z tej unikalnej okazji skorzystać, gdyż działanie docelowej wersji mobilnej jest podobne. "Świetna aplikacja, zainstalowałam ją sobie i córce, żeby śledzić czy dotarła do szkoły i domu. Z nią jestem trochę spokojniejsza, polecam", "Jeżeli kogoś interesuje nadzór nad dzieckiem to bardzo polecam" - to opinie nt. wersji dla Androida dostępne w Google Play. To rzeczywiście bardzo udana aplikacja.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://go.kid-control.com

Ograniczenia!
W celu uzyskiwania najlepszej dokładności lokalizacji należy włączyć czujnik GPS. Założenie konta poprzez e-mail jest konieczne. Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online, a ich usunięcie kosztuje 6,69 zł. Wersja darmowa pozwala na zdefiniowanie 2 stref alertowych. Wersja Premium usuwa to ograniczenie i pozwala także na przeglądanie historii przemieszczania się wszystkich członków rodziny w kontekście ostatnich 2 tygodni; usuwa także reklamy. Kosztuje 19,99 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
KidControlKidControl dla Android
2018-08-09

Ilość pobrań: 218 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
KidControl