w
googluj

Gif Recipes 1.0


ico
Gif Recipes zawiera ponad 1200 przepisów kulinarnych przedstawianych nam jako animacje GIF, a ich przegląd możliwy jest z poziomu urządzenia z systemem operacyjnym Android. Format plików graficznych GIF ma to do siebie, że w jego ramach można zrobić niemy film. Film to w końcu nic innego, tylko zestaw szybko następujących po sobie klatek - pojedynczych obrazów. Z tym właśnie mamy do czynienia w proponowanej przez nas teraz aplikacji: to przepisy w formie animowanej, bezdźwięcznej. Aplikacji wyjątkowej. W chwili pisania ma ona, co prawda, raczej nieoszałamiającą liczbę ponad 10 tys. instalacji - ale za to średnią ocenę wręcz nie z tego świata, bo aż 4,9!

Program jest ściśle związany ze społecznością słynnego internetowego forum Reddit, a skupioną na subreddicie /r/GifRecipes. Wszystkie przepisy pochodzą właśnie z tego miejsca. Aplikację można zatem określić mianem klienta wspomnianego subreddita. W związku z tym, po wybraniu danego przepisu możemy również przejrzeć niekiedy nawet setki komentarzy użytkowników. Same animacje przepisów trwają ok. pół minuty i są zapętlane, więc jeśli coś w nich przeoczymy, łatwo wrócić do danego momentu. Siłą rzeczy, ich jakość nie zwala z nóg, ale wszystko, co ważne, widać wyraźnie. Przepisy mają też formę tekstową, lecz tak, jak komentarze, są niezbyt przyjazne dla użytkownika przyzwyczajonego do innych, klasycznych aplikacji kulinarnych. Mówiąc wprost, mamy tu do czynienia z surowymi tekstami. Jako że forum jest anglojęzyczne, wszystkie teksty przepisów oraz komentarze też są w tym języku.

Wysoka ocena programu może być efektem tego, że jest oceniany przez wielbicieli subreddita, ale szybko da się poznać jego zalety. Jest prosty i daje to, co najważniejsze. Po pierwsze, udostępnia różne, intuicyjne sekcje główne - to: wszystkie przepisy, nowe przepisy, wyszukiwarka przepisów, ulubione. Po drugie, oprócz klasycznego wyszukiwania wedle nazwy, pozwala przejrzeć przepisy wedle typu (np. śniadanie, obiad, deser), kultury (np. zachodnia, azjatycka, włoska) lub składników (np. drób, wieprzowina, brak mięsa). Po trzecie, po wybraniu przepisu natychmiast zobaczymy animację całego przygotowania (nic nie trzeba wybierać!). Po czwarte, przepis do ulubionych można dodać praktycznie wszędzie; też z poziomu ekranu startowego. Po piąte, nie ma żadnego zakładania konta w Reddicie ani nic w tym stylu.

Reasumując, największa zaleta przepisu w formie GIF-a to ta, że w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund zobaczymy cały proces przygotowania. Jeśli chodzi o wykonanie obudowy tych przepisów, czyli aplikację dla Androida, to choć nie wygląda za ładnie, to jednak oferuje łatwość ich przeglądania oraz funkcję ulubionych i dlatego uznajemy ją ostatecznie za świetną.

Uwaga!
Internetowe forum ściśle powiązane z omawianą aplikacją dostępne jest pod adresem https://www.reddit.com/r/GifRecipes

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy w trybie online. Połączenie z internetem jest wymagane.

Wymagania!
Android 4.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Gif RecipesGif Recipes dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Gif Recipes