w
googluj

NS Wallet 3.21.1318


ico
NS Wallet to skarbiec na ważne dane osobiste użytkownika systemu operacyjnego Android. Ponadto są wersje dla iOS oraz systemów biurkowych Windows i Mac. Program działa offline i umożliwia tworzenie kopii zapasowych oraz ich przywracanie, a także eksport danych do plików XML, CSV, TXT oraz import z XML i CSV. Nie można wykonywać zrzutów ekranów merytorycznych, czyli zawierających jakiekolwiek wprowadzone przez nas dane. Menedżer nie korzysta z uprawnienia połączenia z internetem, aby zmniejszyć ryzyko wycieku haseł. Gdy się z programu przez pewien czas nie korzysta, następuje automatyczne wylogowanie użytkownika.

W programie możemy przechowywać m.in. loginy, hasła (również poprzednie), numery kart płatniczych, numery telefonów, kody PIN, sekretne pytania, sekretne odpowiedzi, numery seryjne, adresy, notatki. Istnieje opcja dodania własnych pól do formularza tworzenia konta. Otrzymamy w takim razie możliwość określenia typu danych (tekst, data, czas, hasło, URL, numer telefonu, adres e-mail) oraz powiązania z jakąś ikoną (tych jest 51). Program umożliwia umieszczanie wpisów w folderach. Dostępnych jest 17 ikon dla folderów oraz 120 ikon dla konkretnych wpisów, a podzielonych na 9 sekcji, m.in. bankowe, społecznościowe, telefon, komputery, oprogramowanie. Program wyposażono w generator haseł. Jest uaktywniany, gdy dodaje się do konta pole hasła. Generator można spersonalizować i w związku z tym ustalić jego wyjściową długość hasła (domyślnie to 12 znaków, a zakres wynosi 3-32) oraz obecność bądź nieobecność w nim rodzajów znaków (wielkie litery, małe litery, cyfry, znaki, symbole).

Jakieś wady? Są. W wypadku generatora haseł dostępna jest funkcja tzw. generowania inteligentnego, ale nie wiadomo, co ona tak naprawdę oznacza. Do tego aplikacja ma nie za ciekawy wygląd. To jakby połączenie Material Design z interfejsem z czasów Androida 2. Ale zdecydowanie największa wada to brak aktualizacji już od dłuższego czasu. W momencie pisania tego tekstu, ostatnia aktualizacja programu miała miejsce pod koniec 2014 roku, czyli ponad 2 lata temu. Mimo to producent zapewnia na stronie aplikacji w Google Play, że "NS Wallet jest nadal w aktywnej fazie rozwoju". Gdy jednak do braku aktualizacji dodamy, że oficjalna witryna autorów również nie przedstawia się zbyt imponująco i bazuje na WordPressie, no to już chyba rozumiecie, że - mówiąc łagodnie - czasy świetności NS Wallet już minęły. Szkoda, bo gdyby unowocześniany, mógłby może i konkurować z aktualnymi potentatami.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu (niekiedy nazywana jako NS Wallet Desktop) dla stacjonarnego Windowsa

Ograniczenia!
Wersja Premium to dodatkowo: wyszukiwarka, 10 motywów graficznych (jasnych i ciemnych), specjalne foldery ("wygasające niebawem", "ostatnio oglądane", "często oglądane"), a także opcje zmiany fontu oraz korzystania z własnych ikon. Kosztuje 9,79 zł. W ramach oddzielnej aplikacji dostępna jest wersja Pro, która ma wszystkie cechy Premium, ale wymaga mniej uprawnień. Kosztuje 11,99 zł. Ponadto jest wersja Cloud, która oferuje funkcję automatycznego backupu do chmury (Dysk Google, Dropbox). Kosztuje 15,56 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
NS WalletNS Wallet dla Android
2018-11-23

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
NS Wallet